Жовті камені – ускладнення

Невелика кількість людей, що мають жовчні камені, можуть розвинути серйозні проблеми, якщо жовчні камені спричинять важку блокаду або переходять в іншу частину травної системи.

У деяких випадках жовчнокам’яної хвороби жовчний проток може ставати постійно заблокованим, що може призвести до наростання жовчі всередині жовчного міхура. Це може спричинити зараження та запалення жовчного міхура.

Медичний термін для запалення жовчного міхура – гострий холецистит. Симптоми включають в себе

Запалення жовчного міхура (гострий холецистит)

За оцінками, кожен з семи людей з гострим холециститом також має жовтяницю (див. Нижче).

Гострий холецистит, як правило, спочатку обробляють антибіотиками для осідання інфекції, а потім хірургією для зняття жовчного міхура. Ця операція може бути складнішою, коли вона виконується як надзвичайна ситуація, і існує підвищений ризик його перетворення на відкриту процедуру.

Жовтяниця

Іноді важка інфекція може призвести до абсцесу жовчного міхура (емпієму жовчного міхура). Тільки антибіотики не завжди ставляться до них, і їх, можливо, доведеться злити.

Іноді сильно запалений жовчний міхур може рватися, що призводить до перитоніту (запалення внутрішньої оболонки живота). У такому випадку вам може знадобитися наявність антибіотиків безпосередньо у вені (внутрішньовенні антибіотики), і може знадобитися хірургія для видалення ділянки підкладки, якщо її частина сильно пошкоджується.

Дізнайтеся більше про гострий холецистит.

Якщо жовчний камінь виходить з жовчного міхура в жовчний проток і блокує потік жовчі, відбувається жовтяниця.

Симптоми жовтяниці включають в себе

Іноді камінь проходить із жовчного протока самостійно. Якщо це не зовсім, камінь потрібно видалити. Див. Лікування жовчних каменів.

Якщо жовчні протоки заблоковані, вони вразливі до інфікування бактеріями. Медичний термін для інфікування жовчних шляхів – це гострий холангіт.

Інфекція жовчних проток (гострий холангіт)

Симптоми гострого холангіту включають в себе

Гострий панкреатит

Рак жовчного міхура

Антибіотики допомагають лікувати інфекцію, але також важливо допомогти жовчю з печінки стікати з ендоскопічною ретроградною холангіо-панкреатографією (ERCP). Докладніше про лікування жовчних каменів.

Гострий панкреатит може розвинутися, коли жовчний камінь виходить з жовчного міхура і блокує отвір (протоку) підшлункової залози, викликаючи його запалення.

Найбільш поширеним симптомом гострого панкреатиту є раптова сильна тупа болю в центрі верхньої частини черевної порожнини, навколо верхньої частини шлунку.

Біль гострого панкреатиту часто стає дедалі гіршою, доки вона не набуває постійної болі. Біль може подорожувати з вашої черевної порожнини і вздовж спини і може погіршитись після того, як ви з’їли. Схиляючись вперед або керлінг в м’яч може допомогти полегшити біль.

Інші симптоми гострого панкреатиту можуть включати в себе

В даний час не існує ліків від гострого панкреатиту, тому лікування зосереджується на підтримці функцій організму, поки запалення не пройде.

Це, як правило, передбачає прийом до лікарні, щоб ви могли отримати його

При лікуванні більшість людей з гострим панкреатитом покращуються протягом тижня та досить добре, щоб залишити лікарню через 5-10 днів.

Жовчний міхур

Дізнайтеся більше про гострий панкреатит.

Рак жовчного міхура – це рідкісна, але серйозна ускладнення жовчних каменів. За оцінками, 660 випадків раку жовчного міхура діагностуються. кожен рік.

Історія жовчних каменів збільшує ризик розвитку раку жовчного міхура. Приблизно чотири з кожних п’яти людей, які хворіють на рак жовчного міхура, також мають історію жовчних каменів.

Проте люди з історією жовчних каменів мають менше одного з 10 000 випадків розвитку раку жовчного міхура.

Якщо у вас є додаткові фактори ризику, такі як анамнез сім’ї на рак жовчного міхура або високий рівень кальцію всередині жовчного міхура, рекомендується видалити ваш жовчний міхур як застереження навіть у тому випадку, якщо каміння жовчних каменів не викликає жодних симптомів.

Симптоми раку жовчного міхура подібні до захворювань жовчного каменю, в тому числі

Рак жовчного міхура може лікуватись комбінацією операцій, хіміотерапії та променевої терапії.

Інше рідке, але серйозне ускладнення жовчних каменів відоме як жовчний міхур. Тут кишка перешкоджає жовчному міхурі.

Желчнокаменная ілеус може виникнути, коли поруч жовчного міхура виявляється ненормальний канал, відомий як свищ. Жовчі камені потім можуть проходити через фістулу і можуть блокувати кишечник.

Симптоми жовчного міхура включають в себе

Обструкція кишечника вимагає негайного лікування. Якщо його не лікують, існує ризик того, що кишка може розщеплювати (розрив). Це може призвести до внутрішньої кровотечі та поширеної інфекції.

Якщо ви підозрюєте, що у вас є перешкоджання кишечнику, зв’яжіться з лікарем якомога швидше. Якщо це неможливо, телефонуйте 111.

Хірургія зазвичай потрібна для видалення жовчного каменю і розблокування кишечника. Тип операції, який ви отримуєте, залежить від того, де в кишечнику виникла перешкода.

06/11 /

06/11 /

Здоровий спосіб життя для жінок у віці від 40 до 60 років. Включає реальні історії про втрату ваги та алкоголю