Епілепсія – історія Марка

Марк Келлавей, з Бейзінстоука, з’ясував, що у віці 26 років він страждав на епілепсію. Він не зрозумів, що у нього були припадки, але діагноз мав несподівано позитивний ефект.

“Я думаю, що я мав епілепсію якийсь час, перш ніж я зрозумів, що щось не так. Це не було, поки я не переїхав з моєю подругою Рут, яка зараз моя дружина, що вона помітила це і змусило мене побачити лікаря.

Спочатку я думала, що вона жартує. Я жив з батьками, і вони нічого не помітили. Я думаю, вони просто думали, що я часом буває дивним або дрейфує.

“Я залишив епілепсію висотної частки при складних часткових припадках. Я йду порожньо, дивлячись у космос і дріблі. Я нічого не реагую. Я не знаю, що це відбувається. Очевидно, це триває близько однієї хвилини.

Як правило, це відбувається ввечері і вночі, коли я сплю. Рут каже, що я роблю дивні звуки, гірше, ніж хропіння.

“Іноді я почуваюся трохи незрозумілою після того, як це було на ранніх стадіях п’яного. Я можу продовжувати виконувати звичайні завдання, але пізніше я здивований тим, що зробив їх. Я не знаю, що минув час. Як часто припадки трапляються, але в середньому це один або два рази на тиждень.

“ГП перевірив рівень цукру в крові і нічого не знайшов. Я вирішив побачити другий GP. Він відразу ж сказав, що це здавалося епілепсією. Він відправив мене за різними тестами, включаючи ЕЕГ (електроенцефалограму) для контролю моєї діяльності мозку.

Я був шокований, почувши, що це епілепсія. Я подумав, що люди з епілепсією впали на підлогу і вискакували про [тоніко-клонічний напад]. Як і більшість людей, я не знав, що існують інші форми.

“Я мав одне тоніко-клонічне захоплення, приблизно через шість місяців після мого діагнозу. Це було на наступний день після моєї вечірки, я їв разом з батьками та близькими друзями, і як їжа приїхала, я мав захоплення. Я підпав підсвідомо на підлозі і був доставлений до лікарні в машині швидкої допомоги “.

“Діагноз мав величезний вплив на моє життя. Я почав приймати ліки, щоб контролювати припадки, і я перестаю пити алкоголь. Але найбільшою зміною було втрата моєї водійської правди. Ви не можете їздити, якщо у вас є епілепсія.

У той час я проїхав 25 миль щодня до моєї роботи, розробляючи веб-сайт для благодійної організації. Я пробував громадський транспорт, але це включало автобус, два-три поїзди та ліфт від колег. Вони були дуже корисними, але це було дуже важко, тому я залишив свою роботу.

“Це виявилося позитивним, тому що це означало, що я став домашнім татом, який я люблю. Рут була вагітна, коли я залишив свою роботу. Коли наша дочка народилася, у нас перші чотири місяці вдома разом звикли жити з новонародженою дитиною.

“Я дуже злякався за день до того, як Рут повернулася на роботу. Дитячий погляд на себе відчував себе великою відповідальністю, але це було фантастично, ми вже мали повсякденну роботу, тому я знав, що мені потрібно робити і коли. Я витягнув дитину так сильно, як міг, головним чином для прогулянок. Моя донька зараз п’ять, і в неї є дворічна сестра, тому я доглядаю за ними обох “.

“З моменту встановлення діагнозу я приймав сім типів ліків. Деякі з них зробили все гірше, а деякі зробили щось краще, але ніхто з них не вирішив проблему. На даний момент я три наркотики.

Головним побічним ефектом є погана пам’ять. Це жахливо. Я пам’ятаю випадкові та безглузді речі, але я насправді не пам’ятаю такі речі, як день весілля. Дивиться на фотографії дивно. Я знаю, що я був там і мав прекрасний час, але я не можу багато пам’ятати, що дуже сумно.

“Іншим побічним ефектом препаратів є те, що я втратив вагу. Я колись мав зайву вагу на 15 каменях, 3 фунти, тепер я 10 каменю 8 фунтів, що добре, хоча іноді я думаю, що я втратив трохи занадто багато.

“У нас вдома ми намагаємося тримати речі як можна більш нормально. Уникнення алкоголю не вплинуло на мої напади, тому я можу насолоджувати келихом вина ввечері. Я сподіваюся залишитися вдома, поки дівчата не навчаються, тоді я отримаю місцеву роботу.

“Я б ніколи не вважав себе батьківським перебуванням вдома, якби мене не діагностували епілепсія. Я так весело буває з моїми дівчатами. Мені подобалося бачити, як вони виростуть прямо перед собою. Хоча я був спустошений, коли мені було поставлено діагноз, це позитивно вплинуло на наше життя “.

Оскільки це інтерв’ю, Марк провів операцію з видалення лівий тимчасової частки – частини його мозку, яка була пов’язана з його нападами. Операція була успішною, і з тих пір він не мав вилучення. Хоча він знає, що це не може бути постійним рішенням його стану, Марк сподівається, що речі залишиться таким, яким вони зараз є.

Читайте про лікування епілепсії, включаючи операцію.