Енцефалит – Діагностика

Діагностування енцефаліту може бути складним, оскільки симптоми подібні до інших станів, таких як менінгіт.

Тести потрібні для диференціювання енцефаліту з інших умов мозку, щоб лікування можна було розпочати якнайшвидше.

У багатьох частинах світу енцефаліт є захворюванням, що повідомляється, а це означає, що якщо лікар діагнозує стан, то він повинен повідомити про це місцеву владу.

Мозок сканує

КТ-скани або МРТ-скани можуть використовуватися для визначення ступеня запалення мозку та допомогти відрізнити енцефаліт від інших станів, таких як інсульт, пухлини головного мозку та аневризми (набряк у стінці артерії).

Поперекова пункція, також відома як спинномозкова крапля, використовується для тестування зразка спинномозкової рідини. Рідина, що називається спинномозкової рідиною (CSF), оточує ваш мозок і спинний мозок, підтримуючи та захищаючи їх.

Поперекова прокол

Поладна голка вставляється в нижню частину спинного каналу так, щоб зразок CSF можна було витягнути для тестування. Місцевий анестетик буде використовуватися таким чином, щоб ви не відчували ніякого болю.

Електроенцефалограма (ЕЕГ) використовується для контролю вашої активності мозку. Маленькі електроди розміщені на вашій голковій ділянці, які знімають електричні сигнали з вашого мозку та показують їх на екрані або на папірці. Якщо у вас є енцефаліт, то в ЕЕГ може з’являтися ненормальна діяльність мозку.

Скринінг крові, сечі та інших тілесних рідин також може допомогти підтвердити або виключити енцефаліт.

Скринінг дозволяє виявляти та визначати інфекції мозку чи спинного мозку. Результати цих тестів також можуть бути використані для виключення умов, схожих на енцефаліт.

Електроенцефалограма (ЕЕГ)

Інші тести

Дізнайтеся, чому використовуються комп’ютерні сканери та читайте про те, що відбувається до, під час та після сканування