Емпіема

“Емпіема” – це медичний термін для кишень гній, який зібрався всередині порожнини тіла.

Вони можуть утворюватися, якщо бактеріальна інфекція не лікується, або якщо вона не здатна повністю відповісти на лікування.

Термін “емпієма” найчастіше використовується для позначення гнійних кишень, що розвиваються в плевральному просторі. Це суцільний проміжок між зовнішніми легенями та внутрішньою частиною грудної порожнини.

Емпіема – це серйозна стадія, що вимагає лікування. Це може спричинити лихоманку, болі в грудях, задишку та кашель слизу – див. Які симптоми?

Хоча це іноді може загрожувати життю, це не є загальним станом, оскільки більшість бактеріальних інфекцій ефективно лікуються антибіотиками, перш ніж вони потрапляють до цього етапу.

У легенях і всередині порожнини грудної клітини вирівнюється гладкий шар, який називається плеврою. Ці шари майже в контакті, але розділені тонким простором – плевральним простором – наповнені невеликою кількістю мастила, званої плевральною рідиною.

Що викликає емпієму?

Плевральна рідина іноді може накопичуватися і заразитися, так що утворюється колекція гною. Це може згустити і змусити ділянки плеври стирчатись, створюючи кишені гноя.

Емпіема може загостритись, щоб стати ще більшою кількістю гнійників, а товсті відкладення покривають зовнішній шар легень. Ці відкладення запобігають належному розширенню легень.

Найпоширенішою причиною емпієми є пневмонія, викликана бактеріальною інфекцією легень. Еппієма може утворюватися, коли пневмонія не може повною мірою реагувати на лікування простою способом.

Інші можливі причини є

Ти більше ризикує розвивати емпієму, якщо ти

Як дорослі, так і діти можуть постраждати.

Які симптоми?

Емпієма може бути тривожною та незручною. Це може бути причиною

Зазвичай підозрюють емпієму, коли людина з важкою пневмонією не поліпшує лікування, і вони починають проявляти деякі з вищевказаних симптомів.

Якщо пацієнт кашляє слиз, зразок цього слід перевірити під мікроскопом. Тип бактерій, що спричиняє зараження, ідентифікується, тому можуть бути надані найбільш ефективні антибіотики.

Також буде взято зразок крові для підрахунку кількості білих кров’яних тілець та інших маркерів інфекції.

Як діагностується?

Сканування рентгенівського або ультразвукового дослідження покаже, чи існує колекція рідини, що утворюється навколо легень та наскільки вона є. Часто комп’ютерна томографія може також використовуватися для більш детальної оцінки.

Деякі пацієнти просто потребують антибіотиків, призначених внутрішньовенно (безпосередньо у вену через крапель). Проте їм може доведеться тривалий час перебувати в лікарні.

Деяким пацієнтам може знадобитися як антибіотик, так і судини.

Як лікувати?

Скидання судини – це гнучка пластикова трубка, вставлена ​​через стінку грудної клітини та в уражену ділянку, для того, щоб стікати рідину. Область, в якій вставлена ​​трубка, зчеплена, а хворому також може бути надано легкий заспокійливий засіб перед введенням стоку. Знеболюючі призначаються для полегшення будь-яких болю, у той час як слиз в судині.

Трубка на грудях зазвичай залишається на місці, поки рентгенограма або ультразвукове сканування показують, що вся рідина вичерпана з судини, і легені повністю розширені. Іноді ін’єкції можуть бути надані через слимання судин, щоб допомогти очистити інфіковані кишені гною.

Пацієнтові, можливо, доведеться залишитися в лікарні, поки трубка не буде знята. Деякі пацієнти, можливо, зможуть повернутися додому з трубкою на грудях, як і раніше, на місці – у такому випадку спеціаліст-медсестра запропонує підтримку та поради щодо того, як це можна вирішити вдома. Медсестра продемонструє, як позиціонувати, порожніти і змінювати сумки, поки сім’я або пацієнт не почуватиметься впевнено, щоб це зробити самі.

Для отримання додаткової інформації ознайомтеся з цими інформаційними листами на судинах (PDF, 148kb).

Хірургія може знадобитися, якщо стан не покращиться. Це передбачає розрізування (розрізання) в грудях для доступу до легенів і видалення товстого шару, що покриває легені, щоб вони могли знову розширюватися. Це здійснюється лише якщо інші методи лікування не працювали.

Ваш хірург або спеціаліст пояснить переваги та ризики процедури. Дізнайтеся більше про хірургію легенів.

Стійка до сну не підходить для всіх пацієнтів. Деякі замість цього вирішили зробити відкриття в сундук, відомі як стома. Над стомою встановлюється спеціальна сумка для збору рідини, яка витікає з емпієми. Це носиться на тілі, і може бути більш стриманим і менше заважати вашому життєвому життю, ніж слизові судини.

Проте, за допомогою сучасних процедур отримання стоми є рідкістю.

11/01 /

########

Антибіотики є препаратами, що використовуються для лікування – і в деяких випадках – запобігають бактеріальним інфекціям