Діарея і блювота (гастроентерит)

Гастроентерит – це дуже поширений стан, який викликає діарею та блювоту. Це, як правило, викликано бактеріальною або вірусною животиком.

Вона впливає на людей будь-якого віку, але особливо часто зустрічається у маленьких дітей.

У більшості випадків у дітей виникає вірус, який називається ротавірусом. Випадки у дорослих, як правило, обумовлені норовірусом (“зима блювота”) або бактеріальним харчовим отруєнням.

Гастроентерит може бути дуже неприємним, але зазвичай це виявляється через тиждень. Ви можете звичайно піклуватися про себе чи свою дитину вдома, поки не почуєте себе краще.

Спробуйте уникати звернення до лікаря, тому що гастроентерит може легко поширюватися на інших. Зателефонуйте 111 або своєму лікарю, якщо ви занепокоєні або вам потрібна порада.

Ця сторінка охоплює

Симптоми гастроентериту

Що робити, якщо у вас є гастроентерит

Коли отримати медичну консультацію

Дивлячись за дитиною з гастроентеритом

Отримання медичної допомоги вашої дитини

Як поширюється гастроентерит

Запобігання гастроентериту

Основними симптомами гастроентериту є

Деякі люди також мають інші симптоми, такі як втрата апетиту, розлад шлунка, біль у кінцівках і головний біль.

Симптоми зазвичай з’являються через день після інфікування. Зазвичай вони тривають менше тижня, але іноді вони можуть тривати довше.

Якщо у вас виникає різке пронос та блювота, найкраще залишатися вдома, поки не почуєте себе краще. Там не завжди є спеціальне лікування, тому вам слід дозволити захворюванню пройти курс.

Вам зазвичай не потрібно звертатися за медичною допомогою, якщо ваші симптоми не поліпшуються або існує ризик виникнення більш серйозної проблеми (див. “Коли отримати медичну консультацію”).

Для полегшення симптомів

Гастроентерит може поширюватися дуже легко, тому регулярно вимивайте руки, коли ви хворіте, і не працюйте або працюйте в школі, аж до принаймні 48 годин після очищення симптомів, щоб зменшити ризик його проходження (див. Запобігання гастроентериту).

Вам, як правило, не потрібно звертатись до лікаря, якщо ви думаєте, що у вас є гастроентерит, тому що він повинен самостійно покращуватися.

Відвідання вашої лікарської хірургії може поставити інших людей під загрозу, тому краще зателефонувати 111 або лікареві, якщо ви зацікавлені або відчуваєте, що вам потрібна порада.

Отримати медичну консультацію, якщо

Ваш лікар може запропонувати відправити зразок вашої поу в лабораторію, щоб перевірити, що викликає ваші симптоми. Антибіотики можуть бути призначені, якщо це показує, що у вас є бактеріальна інфекція.

Ви можете дбати за вашою дитиною вдома, якщо у вас є діарея та блювота. Зазвичай не існує спеціального лікування, і ваша дитина повинна починати відчувати себе краще через кілька днів.

Як правило, вам не потрібно звертатися за медичною допомогою, якщо їх симптоми не поліпшуються, або існує ризик виникнення більш серйозної проблеми (див. Отримання медичної допомоги вашої дитини).

Щоб полегшити симптоми вашої дитини

Переконайтеся, що ви та ваша дитина регулярно вимивають свої руки, коли ваша дитина хворіє, і тримайте їх у школі або дитячій кімнаті до принаймні 48 годин після очищення симптомів (див. Запобігання гастроентериту).

Вам, як правило, не потрібно звертатися до лікаря, якщо ви думаєте, що ваша дитина має гастроентерит, тому що вона повинна покращуватися сама по собі, і приймати їх до хірургії гепатиту можуть поставити інших людей під загрозу.

Зателефонуйте 111 або своєму лікарю, якщо ви стурбовані вашою дитиною або вони

Ваш лікар може запропонувати відправити зразок пo своєї дитини в лабораторію, щоб підтвердити, що викликає їх симптоми. Антибіотики можуть бути призначені, якщо це показує, що вони мають бактеріальну інфекцію.

Помилки, які викликають гастроентерит, можуть легко поширюватися від людини до людини.

Ви можете спіймати інфекцію, якщо маленькі частинки блювоти або поо з інфікованої людини потрапляють у ваш рот, наприклад, через

Людина з гастроентеритом є найбільш інфекційною, коли їх симптоми починаються до 48 годин після того, як всі їх симптоми пройшли, хоча вони також можуть бути інфекційними протягом короткого часу до і після цього.

Не завжди можна уникнути гастроентериту, але, дотримуючись наведеної нижче рекомендації, можна допомогти запобігти його поширенню

Будьте особливо обережні, подорожуючи до частин світу з поганою санітарією, оскільки ви можете забрати шлункову помилку. Наприклад, вам, можливо, доведеться кип’ятити водопровідну воду, перш ніж пити її.

Молоді діти можуть мати ротавірусну вакцинацію, коли вони від двох до трьох місяців, що може зменшити ризик розвитку гастроентериту.

Дізнайтеся більше про те, як запобігти розповсюдженню мікроорганізмів та безпеки продуктів харчування та води за кордоном.

Як правильно приготувати і приготувати їжу, щоб зменшити ризик харчового отруєння, включаючи E. coli

Багато хвороб, таких як діарея мандрівників, потрапляють в забруднену їжу та воду. Дізнайтеся, як захистити себе