Дистонія – симптоми

Симптоми дистонії можуть відрізнятися залежно від типу дистонії та її розвитку.

У ранній настанні дистонії симптоми починаються в дитинстві або в ранньому дорослому віці. Симптоми зазвичай починаються в ногах або руках, перед поширенням на інші кінцівки, а іноді й верхню частину тіла.

Дистонія, яка починається як дорослий (пізній початок), зазвичай починається в голові, шиї чи одному з рук, і не прогресує, щоб впливати на інші частини тіла.

Рання дистонія

Узагальнена дистонія часто починається приблизно з того часу, коли дитина досягає статевої зрілості. Симптоми зазвичай починаються в одному з кінцівок, перш ніж поширюватися в інші частини тіла.

Симптоми генералізованої дистонії можуть включати в себе

Пізня дистонія

Допа-чутлива дистонія – це тип узагальненої дистонії.

Симптоми цього типу дистонії зазвичай починаються в дитинстві, у віці від 6 до 16 років. Найпоширенішим симптомом є ненормальний, жорсткий спосіб ходити. Підошва стопи може згинати вгору або нога може обернутися назустріч щиколотки.

Деякі люди, що страждають від допи, що реагують на дистонію, також можуть мати м’язову жорсткість і спазми в руках і тулубі.

Міоклонус дистонія – рідкісний тип сегментарної дистонії, що вражає м’язи рук, шиї та тулуба.

Сегментна дистонія впливає на дві або більше зв’язані частини тіла. Це спричиняє раптові “шумові” спазми (міоклонус), схожих на спазми, яких хтось має при електричному шоці.

Пароксизмальна дистонія є рідкісним типом дистонії, де м’язові спазми та незвичні рухи тіла виникають лише в певний час. Раптовий напад симптомів відомий як напад.

Симптоми пароксизмальної дистонії можуть бути подібними до симптомів епілептичного придатності. Проте під час нападу постраждають лише ваші м’язи. На відміну від епілепсії, ви не втратите свідомість і будете повністю усвідомлювати ваше оточення. Напади можуть тривати від декількох хвилин до декількох годин.

Деякі ситуації або речовини можуть викликати атаку пароксизмальної дистонії, в тому числі

Шийна дистонія, також відома як лозот, є найпоширенішою формою дистонії. Це тип фокальної дистонії (де постраждає лише одна частина тіла), яка впливає на м’язи шиї.

Непрямі сутички і спазми в м’язи шиї можуть варіюватися від легкого до серйозного, а голову та шию можна тягнути або витягнути вперед, назад або збоку в бік.

Спазми м’язів і сутички часто викликають біль у шиї і жорсткість.

Симптоми шийної дистонії іноді можуть бути полегшені, доторкнувшись до підборіддя, шиї чи спини голови. Причини цього незрозумілі.

Блефароспазм – це тип фокальної дистонії, який мимовільно викликає спазм навколо очей.

Неконтрольоване закриття очі є загальною характеристикою блефароспазм. У найважчих випадках людина може не відкрити очі протягом декількох хвилин, фактично робити їх сліпими на короткий проміжок часу.

Часто миготіння, подразнення очей та чутливість до світла (світлобоязнь) також є можливими характеристиками блефароспазм.

Якщо у вас є блефароспазм, характер симптомів може змінюватися протягом усього дня. Наприклад, у вас може бути небагато симптомів, коли ви прокидаєтеся вранці, але вони можуть почати з’являтися або погіршуватися, коли ви втомилися або піддавалися стресам.

Хоча це не вважається дистонією, гострий спазм може спричинити аналогічні симптоми, при повторному смиканні м’язів на одній стороні обличчя, як правило, навколо очей та рота. Він добре реагує на ін’єкції ботулінічного токсину.

Ларингеальна дистонія – це тип фокальної дистонії, що спричиняє спазми м’язів голосової коробки (гортані). Ваш голос може звучати “задушеним” або дуже тихим і “дихаючим”, в залежності від того, м’язами вашої спазми гортані назовні або всередину.

Судоми письменника, також відома як специфічна для конкретних дистонія, – це тип фокальної дистонії, що викликає судоми і мимовільні рухи м’язів рук і зап’ястя. Це робить почерк важким та незручним.

Як випливає з назви, судома письменника зазвичай вражає людей, які багато пишуть. Інші менш відомі типи специфічних для даної задачі дистонії включають в себе

Як і в інших типах пізніх дистоній, тремтіння (тремтіння) також може бути визначною рисою.

Оромандикулярна дистонія – це сегментарна дистонія, яка впливає на нижні м’язи обличчя, язика або щелепу.

Це може спричинити різноманітні спотворення обличчя, включаючи гризучість та губа. Щелепа може багаторазово відкриватися і закривати або тягтись назовні та вгору. Рухи язика можуть бути безперервними або відбуватися з перервами.

У деяких випадках симптоми легеневої дистонії трапляються лише тоді, коли рот використовується, наприклад, під час їжі чи розмови. В інших випадках симптоми можуть бути покращені шляхом розмови чи жування.

Якщо у вас виникає гострична дистонія, у вас також може виникнути труднощі ковтання (дисфагія).

08/05 /

08/05 /

Дисфагія – це медичний термін для труднощів при ковтанні. Дізнайтеся про різні причини та методи лікування цього стану