Гірсутизм – причини

Гірсутизм викликаний збільшенням чоловічих статевих гормонів, які називаються андрогенами, або підвищеної чутливості до них.

Існує кілька різних типів андрогенів. Найвідомішим є тестостерон.

У чоловіків тестостерон бере участь у створенні сперми та у розвитку сексуальних ознак чоловічої статі, таких як голос, який посилюється. Тестостерон також зустрічається у невеликих кількостях у жінок, де це можливо

Синдром полікістозних яєчників (PCOS)

Рівень тестостерону може бути нормальним приблизно у половини всіх жінок з гірсутизмом.

Інші андрогени включають в себе

Підвищена чутливість

Це попередники тестостерону, а це означає, що вони стануть тестостероном.

Є кілька різних причин, які можуть пояснити гірсутизм у жінок, які ще не почали менопаузи (коли жінки періоди зупиняються).

Однак у приблизно 23% випадків гірсутизму немає очевидних причин. Це відоме як ідіопатичний гірсутизм.

Більша частина надлишкової активності андрогену у жінках передменопаузального періоду пов’язана з основним станом, відомим як синдром полікістозних яєчників (PCOS).

Вважається, що PCOS є причиною гірсутизму приблизно в 72% випадків.

PCOS – це стан, при якому у жінок є декілька маленьких заглиблених мішків (кісток) навколо краю їх яєчників (пари репродуктивних органів, які виробляють яйця та статеві гормони у жінок).

Також викликає надмірний ріст волосся, також може викликати PCOS

Інші причини

Багато жінок з ПКЗ мають дисбаланс чоловічих статевих гормонів, які можуть включати високий рівень тестостерону.

Подібно до чверті пременопаузальних жінок з гірсутизмом мають нормальний рівень андрогенів. Вважається, що якщо ваш рівень андрогенів є нормальним, ваше тіло може бути більш чутливим до них, тобто вони мають більший вплив на ваше тіло.

У невеликій кількості випадків гірсутизм у жінок в пременопаузі може бути викликаний

Жінки в менопаузі – це ті, хто почав менопаузи (коли жінки періоди зупиняються) і не мали періоду на рік. Під час менопаузи деякі гормони вашого організму змінюються, що може спричинити такі симптоми, як гарячі флеші.

Для деяких жінок, коли рівень гормонів змінюється, в організмі залишиться велика кількість тестостерону (андрогену), що може спричинити гірсутизм. Гирсутизм у жінок після менопаузи також відомий як гіпертекоз яєчників.

Дізнайтеся про ЗГТ, ранню менопаузу, підтримку свого партнера та як боротися з симптомами