Гіпоглікемія (низький вміст цукру в крові)

Гіпоглікемія або “гіпо” – аномально низький рівень глюкози у вашій крові (менше 4 мілімолів на літр).

Коли ваш рівень глюкози (цукру) занадто низький, ваше тіло не має достатньо енергії для здійснення своєї діяльності.

Гіпоглікемія найчастіше асоціюється з діабетом, і головним чином це відбувається, якщо хтось із діабетом забирає занадто багато інсуліну, надмірно важко їсти або вправ.

У рідкісних випадках людина, яка не має діабету, може зазнати гіпоглікемії. Це може спрацьовувати через недоїдання, пияцтво або певні умови, такі як хвороба Аддісона.

Дізнайтеся більше про причини гіпоглікемії.

Більшість людей матиме певне попередження, що рівень глюкози в крові занадто низький, що дає їм час виправити їх. Симптоми зазвичай виникають, коли рівень цукру в крові знижується нижче чотирьох мілімолів (ммоль) на літр.

Симптоми гіпоглікемії

Типові попередні ознаки – це голодні, тремтіння або хрипкість, а також пітливість. У більш серйозних випадках ви також можете відчувати себе заплутаним і зіткнутися з труднощами. У дуже важких випадках людина, яка переживає гіпоглікемію, може втратити свідомість.

Також можливе порушення гіпоглікемії під час сну, що може спричинити надмірне потовиділення, порушення сну та відчуття втоми та плутанини при пробудженні.

Дізнайтеся більше про симптоми гіпоглікемії.

Негайним лікуванням гіпоглікемії є наявність деяких продуктів або напоїв, що містять цукор, таких як таблетки для декстрози або фруктовий сік, для виправлення рівня глюкози в крові.

Після того, як ви маєте щось солодке, вам може знадобитися більш тривалість “крохмалиста” вуглеводна їжа, така як бутерброд або кілька печива.

Якщо гіпоглікемія викликає втрату свідомості, ін’єкції гормону глюкагону можна ввести для підвищення рівня глюкози в крові та відновлення свідомості. Це відбувається лише в тому випадку, якщо ін’єкція доступна, і особа, яка дає ін’єкції, знає, як її використовувати.

Виправлення гіпоглікемії

Ви повинні набрати 999, щоб просити швидку допомогу, якщо

Ніколи не намагайтеся покласти їжу або пити в уста когось, хто сонний або несвідомий, оскільки може задихнути. Це включає в себе деякі препарати з високим вмістом цукру, спеціально розроблені для розмивання всередині щоки.

Дізнайтеся більше про лікування гіпоглікемії.

Якщо у вас діабет, який вимагає лікування інсуліном, найбезпечніший спосіб уникнути гіпоглікемії – це регулярно перевіряти рівень цукру в крові та навчитися розпізнавати ранні симптоми.

Запобігання гіпоглікемії

Відсутність їжі або закусок або менш вуглеводне харчування, ніж планувалося, може збільшити ризик гіпоглікемії. Ви повинні бути обережними при вживанні алкоголю, оскільки це також може спричинити гіпоглікемію, іноді через багато годин після вживання алкоголю.

Вправа чи активність є ще однією потенційною причиною, і ви повинні мати план для цього, наприклад, вживати вуглеводи перед, під час або після тренування або регулювати дозу інсуліну.

Ви також повинні переконатися, що ви регулярно змінюєте місце, де ви вводите інсулін, оскільки кількість інсуліну, який поглинає ваше тіло, може відрізнятися залежно від того, де він вводиться.

Що викликає діабет?

Завжди вживайте з собою вуглеводи із швидким впливом, наприклад, таблетки для глюкози, коробки фруктових соків (сахар), а також деякі солодощі, якщо ви відчуваєте симптоми, або низький рівень глюкози в крові.

Переконайтеся, що ваші друзі та родина знають про ваш діабет та ризик гіпоглікемії. Це також може допомогти провести певну форму ідентифікації, яка дозволяє людям знати про ваш стан у надзвичайних ситуаціях.

Якщо гіпоглікемія виникає внаслідок іншого захворювання, ніж цукровий діабет, стан необхідно буде лікувати, щоб запобігти подальшому гіпоглікемії.

Дізнайтеся більше про запобігання гіпоглікемії.

Кількість цукру в крові, як правило, контролюється гормоном, який називається інсуліном, який виробляється підшлунковою залозою (залоза за животом).

Коли їжа перетравлюється і надходить у кров, інсулін переміщує глюкозу з крові та в клітини, де вона зламається, щоб виробляти енергію.

Однак при цукровому діабеті організм не здатний розщеплювати глюкозу і перетворювати його в енергію. Це пояснюється тим, що інсуліну не вистачає для переміщення глюкози, або вироблений інсулін не працює належним чином.

21/05 /

21/05 /

Діабет – це довготривалий стан, який може мати серйозні наслідки для здоров’я. Отримайте тут факти

Діабет може мати серйозні наслідки для здоров’я, включаючи хвороби серця та сліпоту. Але при ретельному управлінні ви можете зменшити свій ризик