Гострий панкреатит – причини

Більшість випадків гострого панкреатиту тісно пов’язані з жовчними камінням або споживанням алкоголю, хоча це точна причина не завжди зрозуміла.

Жовчні камені – це тверді шматочки кам’яного матеріалу, що утворюються у жовчному міхурі. Вони можуть викликати гострий панкреатит, якщо вони виходять з жовчного міхура і блокують відкриття підшлункової залози.

Закупорка може порушити деякі з ферментів (хімічних речовин), вироблених підшлунковою залозою. Ці ферменти, як правило, використовуються для перетравлення їжі в кишечник, але замість цього вони можуть почати перетравлювати підшлункову залозу.

Жовчні камені

Проте не кожен із жовчних каменів розвиватиме гострий панкреатит. Більшість жовчних каменів не викликають ніяких проблем.

Не до кінця зрозумів, як алкоголь викликає запалення підшлункової залози. Одна теорія полягає в тому, що вона перешкоджає нормальній роботі підшлункової залози, тому ферменти починають переварити його.

Споживання алкоголю

Незалежно від причини, існує чітка зв’язок між вживанням алкоголю та гострим панкреатитом. Дуже велике дослідження показало, що люди, які регулярно випивали понад 35 одиниць алкоголю на тиждень, в чотири рази більше шансів на розвиток гострого панкреатиту, ніж люди, які ніколи не пили алкоголь (35 одиниць є рівнозначним споживанню 16 паперів сильного лагера або чотирьох пляшок Вина тижня).

Зважаючи на те, що випивка, яка п’є дуже багато алкоголю протягом короткого періоду часу, також збільшує ризик розвитку гострого панкреатиту.

Менш поширені причини гострого панкреатиту включають в себе

Мало відомо про те, чому у деяких людей розвивається гострий гострий панкреатит. Фактори, які думають збільшити свій ризик, включають в себе

Дослідники також виявили, що люди з специфічною генетичною мутацією, відомі як мутації MCP-1, в вісім разів більше схильні до розвитку важкого гострого панкреатиту, ніж загальне населення. Генетична мутація – це місце, де в усіх живих клітинах вказуються інструкції (ДНК), що розсипаються, в результаті чого генетичний розлад чи зміна характеристик.

Інші причини

Сильний панкреатит

Дізнайтеся, як побити загальні проблеми з травленням, такі як роздуття і розлад шлунка