Гормональна замінна терапія (ЗГТ)

Гормональна замісна терапія (ЗГТ) – це лікування, яке використовується для полегшення симптомів менопаузи. Це замінює жіночі гормони, які знаходяться на нижчому рівні, коли ви наближаєтеся до менопаузи.

Клінічний період, який іноді називають “зміною життя”, полягає в тому, що жіночі яєчники припиняють виробляти яйце кожні чотири тижні. Це означає, що вона більше не матиме щомісячних періодів або зможе мати дітей природно.

Менопауза зазвичай виникає, коли жінка перебуває у віці 50 років (середній вік 51 рік), але деякі жінки відчувають менопаузи у віці 30 або 40 років.

Дізнайтеся більше про менопаузи.

Естроген та прогестерон (див. Нижче) – це жіночі гормони, які відіграють важливу роль у організмі жінки. Падаючі рівні викликають ряд фізичних та емоційних симптомів, включаючи гарячі флеші, перепади настрою та сухість піхви.

Метою ЗГТ є відновлення рівня жіночого гормону, що дозволяє організму знову нормально функціонувати.

Естроген

Естроген допомагає звільнити яйця від яєчників. Він також регулює жіночі періоди та допомагає їй завагітніти.

Естроген також відіграє певну роль у контролі інших функцій, включаючи щільність кісток, температуру шкіри та підтримання вологих піхви. Це зменшення естрогену, що викликає більшість симптомів, пов’язаних з менопаузою, у тому числі

Більшість симптомів пройдуть протягом двох-п’яти років, хоча сухість піхви, ймовірно, посилиться, якщо не буде лікування. Нетримання стресу також може зберігатися, і ризик остеопорозу збільшиться з віком.

Основною роллю прогестерону є підготовка матки до вагітності. Це також допомагає захистити підкладку матки, відоме як ендометрій.

Зниження рівня прогестерону не впливає на ваше тіло так само, як падіння рівня естрогену. Проте, приймаючи естроген як гормону росту самостійно, коли у вас є матка, підвищується ризик розвитку раку матки (матки), іноді називається раком ендометрію.

Синтетична форма прогестерону, що називається прогестогеном, зазвичай застосовується в комбінації з естрогеном при ЗГТ.

Прогестерон

Однак, якщо у вас була гістеректомія (операція з видалення вашої матки), вам не потрібен прогестерон і може приймати тільки ЕРГ.

Дізнайтеся більше про різні типи ЗГТ.

Таблетки, патчі або імплантанти потрібні лише у випадку, якщо у вас виникають симптоми менопаузи, такі як гарячі флеші, і виражені переваги та ризики лікування.

Існує багато різних комбінацій ЗГТ, тому вирішувати, який тип використовувати, може бути складним. Ваш лікар зможе порадити вас.

Як приймається системний ЗГТ

Існує кілька способів прийому ЗГТ, в тому числі

Якщо ви тільки відчуваєте вагінальну сухість, вам, імовірно, будуть рекомендовані естрогенові препарати, які можна застосувати безпосередньо до вашої піхви.

Оскільки доза естрогенів настільки низька, вам не потрібен захисний ефект прогестагену. Місцеві естрогени не несуть однакових ризиків, пов’язаних із системним комбінованим ЗГТ.

Коли зупинити прийом ЗГТ

Місцеві естрогени можуть бути у формі

Більшість жінок здатні припинити прийом ЗГТ після закінчення симптомів менопаузи, що зазвичай починається від двох до п’яти років.

Зазвичай рекомендується поступово зменшувати вашу ЗГТ, ніж раптово зупинитися. Після зупинки ЗГТ у вас може виникнути рецидив симптомів менопаузи, але вони повинні пройти через кілька місяців.

Якщо у вас є симптоми, які зберігаються протягом декількох місяців після припинення ЗГТ, або якщо у вас виникли особливо важкі симптоми, зверніться до свого лікаря, тому що лікування може потребувати повторного початку, зазвичай при менших дозах.

Після того, як ви припините ЗГТ, вам може знадобитися додаткове лікування сухості піхви та запобігання остеопорозу (крихітні кістки). Прочитайте про найкращі способи запобігання остеопорозу.

Для вагінальної сухості доступні креми та мастильні речовини, а також місцеві препарати естрогену (див. Вище).

Хто може використовувати HRT?

Ви можете почати ЗГТ, як тільки починаєте відчувати симптоми менопаузи. Проте HRT може бути неприйнятним, якщо ви вагітні або маєте

Якщо у вас є нерегулярні періоди, це також потрібно буде діагностувати, перш ніж використовувати HRT.

Побічні ефекти ЗГТ

Дізнайтеся більше про те, хто може використовувати HRT.

Якщо ви не можете отримати ЗГТ, різні ліки можна призначити, щоб допомогти контролювати симптоми менопаузи.

Дізнайтеся більше про альтернативи ЗГТ.

Гормони, що використовуються в ЗГТ, можуть мати пов’язані побічні ефекти, у тому числі

Дізнайтеся більше про можливі побічні ефекти ЗГТ та про те, як їх полегшити.

Протягом багатьох років було проведено багато досліджень з вивчення переваг та ризиків ЗГТ.

Переваги та ризики

Головна перевага полягає в тому, що це дуже ефективний метод контролю симптомів менопаузи, і це може істотно відрізняти якість життя жінки та її добробут.

ЗГТ також може зменшити ризик розвитку остеопорозу жінки та раку товстої кишки та прямої кишки. Проте довгострокове застосування рекомендується рідко, і щільність кісткової тканини скорочується після припинення ЗГТ.

Комбінований ЗГТ трохи підвищує ризик розвитку раку молочної залози, раку матки, раку яєчників та інсульту. Системне ЗГТ також збільшує ризик тромбозу глибоких вен (ТГВ) та емболії легеневої артерії (блокація в легеневій артерії). Інші ліки доступні для лікування остеопорозу, який не має такого ж рівня ризику.

Більшість експертів погоджуються, що якщо HRT використовується на короткостроковій основі (не більше п’яти років), переваги перевищують ризики.

Якщо HRT приймається довше, особливо протягом більше 10 років, вам слід обговорити з вашим лікарем свої індивідуальні ризики та переглядати їх на щорічній основі.

Дізнайтеся більше про ризики ЗГТ.

П’ять простих способів допомогти вам подолати симптоми менопаузи

18/08 /

18/08 /

Дізнайтеся про ЗГТ, ранню менопаузу, підтримку свого партнера та як боротися з симптомами