Гломерулонефрит

Гломерулонефрит – пошкодження крихітних фільтрів всередині нирок (клубочків).

Це часто викликано вашою імунною системою, яка атакує здорову тканину тіла.

У більшості випадків гломерулонефрит не викликає жодних помітних симптомів, і часто діагностується, коли тести крові або сечі проводяться з іншої причини.

У важких випадках гломерулонефрит може викликати видиму кров у сечі або ваша сеча може стати піною. Також може розвинутися набряк ніг або інших частин тіла (набряк).

Якщо у вас є кров у сечі, це не означає, що у вас є певний гломерулонефрит, але ви повинні звернутися до свого лікаря, щоб причина могла бути досліджена.

Дізнайтеся більше про симптоми гломерулонефриту та діагностику гломерулонефриту.

Чому відбувається гломерулонефрит?

Гломерулонефрит, як правило, є результатом проблеми з імунною системою, що спричинює його атаку здорових тканин у нирках. Однак існує багато випадків, коли точна причина невідома.

Це може виникнути сам по собі або бути частиною більш загального стану, такого як васкуліт або вовчак.

Гломерулонефрит іноді короткочасний (гострий), але часто тривалий час (хронічний).

Дізнайтеся більше про причини гломерулонефриту.

Рекомендоване лікування буде залежати від причини та тяжкості вашого стану. Легкі випадки можуть не потребувати лікування.

Лікування може бути настільки ж простим, як зміна вашої дієти, наприклад, менше їжі, щоб зменшити навантаження на нирки.

Як лікується гломерулонефрит?

Медпрепарати для зниження артеріального тиску, такі як інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ), зазвичай призначаються для гломерулонефриту, оскільки вони допомагають захистити нирки.

Якщо стан викликаний проблемою вашої імунної системи, можна застосовувати ліки, названі імунодепресантами.

Незважаючи на те, що лікування в більшості випадків є ефективним, іноді можуть виникати проблеми. До них відносяться високий кров’яний тиск, пошкодження інших органів, хронічне захворювання нирок та ниркова недостатність.

Дізнайтеся більше про лікування гломерулонефриту та ускладнень гломерулонефриту.

Дізнайтеся, як доглядати за нирками, і чи потрібно їх перевіряти

Пошук крові в сечі може бути страшним, і його слід досліджувати лікарем, але це, як правило, не означає нічого, що загрожує життю