Герцептин

Herceptin – марка ліків, що називається трастузумаб.

Він використовується для лікування деяких видів раку молочної залози та раку шлунка (див. Нижче).

HER2 (рецептор 2 епідермічного фактора росту людини) – це тип білка. HER2 присутній у всіх клітинах людини, але в деяких видах раку рівень незвично високий.

Високий рівень HER2 зустрічається в деяких типах раку грудей та шлунка. Вони відомі як HER2-позитивні ракові захворювання. Близько одного-п’яти випадків раку молочної залози та раку шлунка є HER2-позитивними.

Герцептин може використовуватися для контролю росту ракових клітин, що містять велику кількість HER2. Він працює, блокуючи ефекти білка та закликає імунну систему (природну систему захисту організму) атакувати патологічні клітини.

Герцептин можна застосовувати для лікування

HER2

Герцептин не може вилікувати метастатичні рак молочної та шлункової залози, але це може уповільнити їх розвиток і збільшити час виживання.

Герцептин вводять шляхом інфузії (де ліки повільно годують у кровоток через крапельницю) або підшкірною ін’єкцією (ін’єкція з тонкою голкою під шкіру).

Лікування буде проводитися в лікарні або в клініці, і засідання зазвичай триває близько години. Кількість сеансів, які вам потрібні, залежить від типу раку та того, наскільки це просунуто. Перший сеанс триватиме довше, тому що ви будете спостерігати за будь-якими незвичайними реакціями на herceptin.

Якщо вас лікують за раком молочної залози, вам буде потрібно лікування кожні один-три тижні. Рак шлунка зазвичай проходить сеанс один раз на три тижні.

Рання стадія раку молочної залози потребує лікування протягом року. У випадках розповсюдження раку молочної залози або шлунка, лікування буде потрібно до тих пір, поки він контролює рак.

Herceptin, як правило, не рекомендується людям з уже наявними серцевими проблемами або погано контрольованим високим кров’яним тиском (гіпертонією). Це тому, що це може спричинити серцеві проблеми.

Коли використовується Герцептин

Якщо вам потрібно приймати Herceptin, ваше серце буде регулярно проходити тестування, щоб переконатися, що проблем немає.

Herceptin звичайно не рекомендується під час вагітності, оскільки це може завдати шкоди дитини, що розвивається.

Ви повинні уникати завагітніти, якщо ви приймаєте Herceptin і протягом семи місяців після прийому. Ваш лікар може повідомити вас про контрацепцію.

Побічні ефекти частіше трапляються відразу після лікування Герцептином. Вони, як правило, тривають кілька годин і, як правило, стають м’якшими і менш частішими, ніж більше процедур у вас є.

Як надається Herceptin

Поширені побічні ефекти, які зачіпають більше одного з 10 чоловік

Ви можете дізнатись більше про можливі побічні ефекти Herceptin, у тому числі про менш поширені побічні ефекти, в Cancer Research UK.

Повідомте лікаря, який відповідає за вашу турботу, якщо у вас виникнуть особливо важкі побічні ефекти після прийому Herceptin. Ліки доступні для лікування деяких побічних ефектів.

Застереження

Схема жовтої картки дозволяє повідомляти про підозрілі побічні ефекти від будь-якого типу ліків, які ви приймаєте.

Схема керується сторожевим органом з безпеки ліків, Агентством з регулювання лікарських засобів та медичних послуг (MHRA).

Схема жовтої картки, яку керує агентство з регулювання лікарських засобів та продуктів охорони здоров’я (MHRA), дозволяє повідомляти про підозрілі побічні ефекти від будь-якого типу ліків, які ви приймаєте.

Побічні ефекти Герцептин

Основні повідомлення про рак, з посиланнями на довідкові листи на всі різні типи

Хіміотерапія – це лікування раку, де ліки використовуються для знищення ракових клітин. Дізнайтеся більше про його наслідки

Променева терапія використовує контрольовані дози високоенергетичного випромінювання для знищення ракових клітин

Схема жовтої картки