Гепатит С – лікування

Гепатит С часто можна успішно лікувати, приймаючи комбінацію ліків протягом декількох місяців.

Якщо інфекція діагностується на ранніх стадіях, відомих як гострий гепатит, лікування може не потрібно починати відразу. Замість цього, через кілька місяців може з’явитися інший аналіз крові, щоб з’ясувати, чи ваше тіло бореться з вірусом.

Якщо інфекція триває протягом декількох місяців, відомий як хронічний гепатит, зазвичай рекомендується лікування.

Ваш план лікування

Лікування гепатиту С включає в себе

Вам зазвичай потрібно приймати ліки від 12 до 48 тижнів. Ця тривалість часу буде залежати від точних ліків, які ви приймаєте, і яка версія (штам) вірусу гепатиту С у вас. Ваш лікар порадить вам про це.

Спосіб життя

Є шість основних штамів вірусу. У багатьох частинах світу найпоширеніші штами відомі як “генотип 1” та “генотип 3”.

Під час лікування вам слід провести аналіз крові, щоб перевірити, чи працює ваш лікарський засіб. Якщо тест показує, що лікування мало вплив, його можна зупинити, оскільки подальше лікування може бути мало корисним.

Є кілька речей, які ви можете зробити, щоб зменшити шкоду вашій печінці та запобігти поширенню інфекції іншим. Вони можуть включати в себе

Ознайомтеся з деякими поширені запитання щодо життя гепатиту С для отримання додаткової інформації.

До порівняно недавнього часу лікування хронічним гепатитом С зазвичай включало в себе прийом двох основних ліків

Ці ліки часто приймали разом, але в даний час вони часто поєднуються з третім препаратом, таким як симепревир або софосбувір. Це нові препарати з гепатиту С, які, як показують, полегшують лікування.

У деяких випадках комбінація цих нових препаратів може бути прийнята без необхідності приймати пегільований інтерферон та / або рибавірин. Дізнайтеся більше про всі ці ліки нижче.

Ліки від гепатиту С

Пегільований інтерферон зазвичай приймають як щотижневу ін’єкцію. Ви можете навчитися вживати себе вдома. Зазвичай його потрібно брати протягом 48 тижнів залежно від ваших обставин.

Наскільки ефективним є лікування?

Побічні ефекти лікування

Рибавірин доступний як капсули, таблетки або оральний розчин. Зазвичай їжу приймають двічі на день. Його потрібно приймати разом з пегілірованним інтерфероном протягом 48 тижнів.

Для отримання додаткової інформації зверніться до Національного інституту вдосконалення здоров’я та догляду (NICE) щодо пегінтерферону альфа та рибавірину для лікування хронічного гепатиту С.

Існує також ряд нових препаратів, які часто використовуються для лікування гепатиту С в даний час.

Деякі з них беруть разом з пегілірованним інтерфероном і / або рибавірином, тоді як деякі з них можна приймати самостійно або у поєднанні з іншими новими ліками.

Ці ліки включають в себе

Ці ліки приймають у вигляді таблеток один або два рази на день протягом 8 – 48 тижнів залежно від точного прийому ліків, генотипу гепатиту С та тяжкості вашого стану.

Ці ліки звичайно використовуються для лікування людей з генотипом 1 або генотипом 4 гепатиту С, хоча іноді вони також використовуються для лікування людей з іншими генотипами.

Для отримання додаткової інформації див. Рекомендації NICE

Лікування під час вагітності

Дослідження ще більш ефективних ліків триває.

Вирішуючи проти лікування

Ефективність лікування гепатиту С може залежати від штамів вірусу, який у вас є.

Генотип 1, як правило, був складніший для лікування, і до недавнього часу менше половини лікуючих людей вилікувалися.

Однак, з використанням нових ліків, доступних зараз, шанси на ліки можуть бути набагато вищими. Комбінації таблеток тепер можуть мати швидкість лікування більше 90%.

Це вище, ніж шанси вилікувати більшість інших генотипів гепатиту С.

Лікування генотипу 3 зазвичай передбачає стандартне лікування пегілірованного інтерферону та рибавірину. Близько 70-80% лікуючих буде вилікувано.

Якщо вірус успішно очищено під час лікування, важливо пам’ятати, що у вас немає імунітету до інфекції. Це означає, наприклад, що ви можете знову заразитися, якщо будете продовжувати вводити наркотики після лікування.

Якщо лікування не спрацьовує, воно може бути повторене, розширено або спробоване використанням іншої комбінації ліків.

Побічні ефекти комбінованої терапії із застосуванням інтерферону досить часто. Нові процедури обробки таблеток мають набагато менше побічних ефектів, і більшість людей відчувають, що вони не зачіпають.

Якщо ваше лікування включає інтерферон, можливі побічні ефекти

Ліки від гепатиту С можуть мати непередбачувані реакції, якщо вони приймаються з іншими ліками або засобами. Завжди звертайтеся до свого спеціаліста, лікаря або фармацевта, перш ніж приймати інші види медикаментів.

Будь-які побічні ефекти можуть з часом поліпшуватися, оскільки ваше тіло звикне до ліків. Повідомте своїй групі допомоги, якщо будь-який побічний ефект стає особливо важким.

Усунення з побічними ефектами може бути складним завданням, але ви повинні продовжувати приймати ліки за інструкціями. Відсутні дози можуть зменшити ймовірність вас вилікувати.

Ліки, що застосовуються для лікування гепатиту С, зокрема рибавірину, можуть бути шкідливими для ненароджених дітей і звичайно не використовуються під час вагітності.

Якщо ви перебуваєте під час вагітності з діагнозом інфекції, лікування, як правило, буде відкладено до народження. В іншому випадку, вам буде рекомендовано використовувати контрацепцію протягом всього лікування, і вам може знадобитися проведення регулярних тестів на вагітність.

Якщо ви чоловік, який приймає рибавірин, ви не повинні мати сексу з вагітними жінками, якщо ви не використовуєте презерватив. Якщо ваш партнер не вагітна, ви повинні гарантувати, що контрацепція використовується під час курсу лікування, і ваш партнер може мати потребу в регулярних тестах на вагітність.

Деякі люди з хронічним гепатитом С вирішують лікування. Це може бути тому, що вони

Ваша команда допомоги може дати вам пораду, проте остаточне рішення про лікування буде вашим.

Якщо ви вирішите не мати лікування, а потім змінити свій розум, ви можете попросити лікування в будь-який момент.

10/07 /

10/07 /

Дізнайтеся про прийом ліків за рецептом та про те, як обговорити з вашим лікарем. Плюс, фармацевт відповідає на поширені запитання