Генітальний герпес – профілактика

Наступна порада допоможе запобігти поширенню вірусу простого герпесу (ВПГ) іншим.

Якщо у вас генитальний герпес, уникайте сексу (вагінальний, анальний та оральний), доки ніякі пухирі або виразки (відкриті виразки) навколо статевих органів не з’являться. Найкраще не займатися сексом, якщо у вас є симптоми генітального герпесу, тому що в цей момент стан є дуже заразним, навіть із першого поштовху чи свербіння.

Не використовуйте сексуальні іграшки, оскільки вони також можуть передавати інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Якщо ви поділитеся ними, переконайтеся, що ви їх миєте та покривайте презервативом.

Уникайте сексу

Ви також повинні уникати цілування вашого партнера, якщо у вас є холодна біль навколо вашого рота.

Завжди використовуйте презерватив під час будь-якого статевого акту (вагінальний, анальний та оральний), навіть після того, як ви пройшли симптоми. Це особливо важливо для сексу з новими партнерами.

Завжди використовуйте презерватив

Проте при використанні презерватива може допомогти запобігти розповсюдженню генітального герпесу, презерватив лише охоплює пеніс. Якщо вірус також присутній на анусі або навколо нього (відкриття, де тверді відходи залишають тіло), його все ще можна пройти через сексуальні контакти.

Оскільки ВПГ виживає у нервах вашої шкіри, вірус все ще може бути присутнім на вашій шкірі після того, як у вас більше немає симптомів. Це означає, що ще є шанс, що ви можете передати це комусь іншому.

Якщо у вас генитальний герпес, і у вашого партнера виникають симптоми, їх слід заохочувати відвідувати клініку генітаріальної медицини (ГУМ) (також називають клінікою сексуальної охорони здоров’я), щоб їх можна було протестувати за станом.

Перша випадка генитального герпесу (первинної інфекції) часто виникає через деякий час після впливу вірусу, тому вони можуть не знати, що вони інфіковані.

Дізнайтеся більше про відвідування клініки ІПСШ.

Симптоми звернути увагу, куди звернутися за допомогою та як захистити себе. Плюс реальні історії від людей з інфекціями

Тестування вашого партнера

Захищаючи секс, ви ризикуєте більше, ніж просто завагітніти. Випадки захворювань ІПСШ зростають