Гастриктомія – відновлення

Гастроктомія є серйозною операцією, і відновлення може зайняти багато часу.

Після гастрактомії вам може бути обладнана назогастральна трубка протягом приблизно 48 годин. Це тонка трубка, яка проходить через ніс і вниз у ваш шлунок або тонкий кишечник. Це дозволить регулярно видаляти рідини, що утворюються у вашому животі, що призведе до зупинення вашої хвороби.

Ви також матимете катетер у вашому сечовому міхурі. Це потрібно для зливання та збору сечі, оскільки ваша рухливість буде зменшуватися, а мозок може бути складніше, коли ви відновите.

Після операції

До тих пір, поки ви не можете нормально їсти і пити, харчування буде подано через трубку, вставлену безпосередньо у вену (внутрішньовенно) або через трубку, вставлену через живот (животик) у кишечнику. Більшість людей можуть почати їсти легку дієту приблизно через тиждень після гастрактомії.

Після операції вам доведеться приймати знеболюючі засоби протягом декількох днів. Скажіть своїй групі лікування, якщо знеболювальні, які ви приймаєте, не працюють, тому що альтернативні знеболюючі препарати доступні. Ви, ймовірно, зможете повернутися додому через 1-2 тижні після гастректомії.

Настроювання на нову дієту

Незалежно від типу гастроктомії, вам доведеться внести зміни в дієту. Це може бути місяці, перш ніж ви зможете повернутися до більш нормальної дієти. Дієтолог повинен допомогти вам з цією адаптацією.

Їжа чи напій, що сподобався до операції, може привести до травлення. Ви можете виявити корисним ведення щоденника про їжу для запису ефектів, які певні види їжі на ваш травлення.

Вам, мабуть, доведеться їсти менше їжі частіше протягом досить довгого часу після гастрактомії. Тим не менш, з плином часу ваш живіт і тонкий кишечник розтягнуться, і ви поступово зможете їсти більше, рідше їсти.

Асоціація стравохідних пацієнтів (OPA) підготувала посібник до життя після операції зі шлунком (PDF, 605kb), що містять поради щодо способу життя для людей після гастроктомії.

Уникайте вживання продуктів з високим вмістом клітковини відразу після гастроктомії, оскільки вони почнуть почувати себе незручно. Продукти з високим вмістом клітковини включають

З плином часу ви зможете поступово збільшувати кількість клітковини у вашому раціоні.

Якщо у вас була часткова гастроктомія, ви можете отримати достатню кількість вітамінів і мінералів з вашого раціону, якщо будете їсти продукти з високим вмістом цих поживних речовин. Зокрема, їдять продукти, які мають високий вміст кальцію, заліза, вітаміну С та вітаміну D.

Якщо у вас виникла загальна гастроктомія, ви можете не отримати достатню кількість заліза, кальцію, вітаміну С та вітаміну D з раціону, тому вам може знадобитися додаткове харчування.

Дізнайтеся про вітаміни та мінерали для отримання інформації про продукти з високим вмістом цих поживних речовин.

Деякі люди, які мали часткову гастроктомію, і більшість людей, які мали загальну гастеректомію, потребують регулярних ін’єкцій вітаміну В12. Цей вітамін важко поглинати з їжі, якщо ваш шлунок був видалений.

Після гастеректомії вам знадобляться регулярні аналізи крові, щоб перевірити, чи правильно ви отримуєте вітаміни та мінерали у вашому раціоні. Якщо у вас немає правильного харчування, ви можете розвинути такі проблеми, як анемія.

Дізнайтеся більше про ускладнення гастроктомії.

Наскільки це одна порція фруктів або овочів? Дієтолог Азміна Говіндзі пояснює