Вітіліго – Діагностика

Вітіліго, як правило, може бути діагностовано вашим лікарем на основі огляду шкіри. Подальші випробування рідко потрібні.

Вашому лікарю потрібно буде побачити всі ваші патчі, щоб оцінити, наскільки ваша область тіла постраждала. Вони також запитають, як довго у вас були плями.

Ваш лікар може запитати, чи

Вузька лампа

Ваш лікар може також поцікавитися про вплив, який вітіліго на ваше життя. Наприклад

Якщо він доступний, ваш лікар може використовувати ультрафіолетову (УФ) лампу, яка називається лампою Вуда, щоб більш детально подивитися на вашу шкіру. Ви повинні бути в темній кімнаті, а лампа буде триматися 10-13 см (4-5 в) від шкіри.

Інші аутоімунні умови

Під ультрафіолетовим світлом латки вітіліго легше побачити. Це може допомогти вашому лікарю визначити різницю між вітіліго та іншими захворюваннями шкіри, такими як pityriasis versicolor (дріжджова інфекція, яка спричиняє втрату пігменту в невеликих круглих плямах).

Не сегментарний вітиліго, найпоширеніший тип віталіго, тісно пов’язаний з іншими аутоімунними станами. Ви можете оцінити, чи є у вас якісь симптоми, які можуть призвести до аутоімунного стану, наприклад

Зразок крові може також знадобитися для перевірки щитовидної залози при таких умовах, як надсильна щитовидна залоза (гіпертиреоз).

Візьміть це швидке та просте тестування, щоб з’ясувати, чи є у вас ризик діабету 2 типу