Вітамін В12 або недостатність фолієвої анемії – ускладнення

Оскільки більшість випадків дефіциту вітаміну В12 або дефіциту фолієвої кислоти можна легко та ефективно лікувати, ускладнення зустрічаються рідко.

Проте, іноді можуть виникати ускладнення, особливо якщо у вас дефіцит вітаміну протягом деякого часу.

Всі види анемії, незалежно від того, що це викликано, можуть призвести до серцевих та легеневих ускладнень, оскільки серце прагне направити кисень до життєво важливих органів.

Ускладнення анемії

Дорослі з важкою анемією ризикують розвиватися

Нестача вітаміну В12 (з анемією або без нього) може спричинити такі ускладнення

Дефіцит вітаміну В12

Нестача вітаміну В12 може викликати неврологічні проблеми (проблеми, що впливають на нервову систему), такі як

Якщо розвиваються неврологічні проблеми, вони можуть бути незворотними.

Дефіцит вітаміну В12 іноді може призвести до тимчасового безпліддя (неможливість зачаття). Це, як правило, поліпшується при відповідному лікуванні вітаміну В12.

Якщо у вас виникнення дефіциту вітаміну В12, викликаного згубною анемією (стан, коли ваша імунна система нападає на здорові клітини вашого шлунку), ризик розвитку раку шлунку підвищується.

Якщо ви вагітні, недостатньо вітаміну В12 може збільшити ризик вашої дитини, що розвиває серйозний вроджений дефект, відомий як дефект нервової трубки. Нервова трубка являє собою вузький канал, який в кінцевому підсумку утворює головний і спинний мозок.

Приклади дефектів нервової трубки включають

Недолік фолієвої кислоти (з анемією або без неї) також може спричинити ускладнення, деякі з яких викладені нижче.

Дефіцит фолієнту

Як і у випадку недостатності вітаміну В12, дефіцит фолієвої кислоти також може вплинути на вашу фертильність. Проте це лише тимчасово і, як правило, може бути змінено фолієвою добавкою.

Дослідження показали, що відсутність фолату в організмі може збільшити ризик серцево-судинних захворювань (серцево-судинних захворювань).

Хвороба серця – це загальний термін, який описує захворювання серця або кровоносних судин, таких як ішемічна хвороба серця (ІХС).

Дослідження показали, що дефіцит фолієвої кислоти може збільшити ризик виникнення деяких видів раку, таких як рак товстої кишки.

Нестача фолату під час вагітності може збільшити ризик утворення дитини дочасно (до 37-го тижня вагітності) або з низьким вагою ваги.

Ризик розшарування плаценти також може бути збільшений. Це серйозний стан, коли плацента починає виходити зсередини черевної порожнини, викликаючи болі в животі (черевній) і кровотеча з піхви.

Як і дефіцит вітаміну В12, брак фолієвої кислоти також може вплинути на ріст і розвиток незрожденої дитини в утробі матері (матка). Це підвищує ризик розвитку дефектів нервової трубки, таких як spina bifida, що розвивається у ненародженої дитини.

Основні вітаміни і мінерали, і як їх достатньо витерти під час вагітності