Вітамін В12 або дефіцит фолієвої анемії – Діагностика

Діагноз вітаміну В12 або дефіцит фолієвої анемії часто може бути зроблений вашим лікарем на основі ваших симптомів та результатів аналізів крові.

Для перевірки можна провести різні типи аналізів крові

Ці випробування часто допомагають ідентифікувати людей з можливим дефіцитом вітаміну В12 або фолієвої кислоти, але вони не обов’язково є вирішальними, оскільки деякі люди можуть мати проблеми з нормальним рівнем цих вітамінів, а інші можуть мати низький рівень, незважаючи на відсутність симптомів.

Аналізи крові

Це означає, що дуже важко розробити остаточні критерії для діагностики дефіциту вітаміну В12 або фолієвої кислоти, тому важливо враховувати ваші симптоми при постановці діагнозу.

Особливий недолік тестування рівнів вітаміну В12 полягає в тому, що в сучасному широко використовуваному аналізі крові вимірюється лише загальна кількість вітаміну В12 у вашій крові.

Визначення причини

Це означає, що він вимірює форми вітаміну В12, які є “активними” і можуть використовуватися вашим тілом, а також “неактивними” формами, які не можуть. Якщо значна кількість вітаміну В12 у вашій крові є “неактивною”, то аналіз крові може показати, що у вас нормальний рівень В12, навіть якщо ваше тіло не може використовувати його більшу частину.

Є кілька типів аналізу крові, які можуть допомогти визначити, чи вітамін В12 у вашій крові може використовуватися вашим тілом, але вони ще не є широко доступними.

Якщо ваші симптоми та результати тесту свідчать, що у вас, ймовірно, є дефіцит вітаміну В12 або фолієвої кислоти, ваш лікар може організувати додаткові тести для з’ясування причини. Це допоможе визначити найбільш підходяще для вас лікування.

Наприклад, у вас можуть бути додаткові аналізи крові для перевірки стану, яка називається пернісною анемією. Це аутоімунний стан (де ваша імунна система виробляє антитіла для атаки здорових клітин), а значить, ви не можете поглинати вітамін В12 з їжі, яку ви їсте.

Як і аналізи крові, що використовуються при діагностиці дефіциту вітаміну В12 або фолієвої кислоти, тести на згубну анемію не завжди є вирішальними, але вони часто можуть дати своєму лікареві гарне уявлення про те, чи є у вас стан.

У деяких випадках ви можете звернутися до одного з наступних фахівців.

Гематолог є лікарем, який спеціалізується на лікуванні стану крові. Вам, ймовірно, буде передано гематолог, якщо у вас вітамін В12 або аномалій недостатності фолієвої кислоти

Переадресація до фахівця

Гастроентеролог є лікарем, який спеціалізується в умовах, які впливають на травну систему. Ви можете звернутися до гастроентеролога, якщо ваш лікар підозрює, що у вас недостатньо вітаміну В12 або фолієвої кислоти, тому що ваша травна система не вбирає її належним чином.

Наприклад, ваш лікар може направити вас до гастроентеролога, якщо вони підозрюють, що у вас може бути целіакія або хвороба Крона.

Дієтолог є спеціалістом з охорони здоров’я, який спеціалізується на харчуванні. Вони можуть дати вам пораду про свій раціон.

Ви можете звернутися до лікаря-дієтолога, якщо ваш лікар вважає, що у вас дефіцит вітаміну В12 або фолієвої кислоти, викликаний поганою дієтою. Дієтолог може створити персональний план харчування для збільшення кількості вітаміну В12 або фолату у вашому раціоні.

Прочитайте нашу сторінку про вітаміни групи В та фолієву кислоту, щоб дізнатись про хороші джерела цих вітамінів.

Дізнайтеся, як і чому проводяться аналізи крові