Вірус Зіка

Зіка вірусна хвороба в основному поширюється комарами. Для більшості людей це дуже м’яка інфекція і не шкідлива.

Однак це може бути більш серйозним для вагітних жінок, оскільки є докази, що він спричиняє вроджені дефекти – зокрема аномально малі голови (мікроцефалії).

Зіка не має природного ефекту. Про це повідомляють про спалахи Зіка в Тихоокеанському регіоні, і вірус зараз поширився на Південь та Центральну Америку та Карибський басейн.

Експерти прогнозують, що вірус Зіка пошириться на всі країни Америки (включаючи Карибський басейн), за винятком Чилі та Канади.

Люди, які подорожують на постраждалих територіях, повинні звернутися до поради про подорож здоров’я перед поїздкою.

Рекомендовано, щоб вагітні жінки відкладали несуттєві поїздки в райони з активною передачею вірусу Зіка. Це ті області, де випадки захворювання вірусом Зіка були придбані локально, через укуси комарів та повідомляються органами охорони здоров’я протягом останніх двох місяців.

Симптоми вірусної інфекції Зіка

Якщо ви подорожуєте на постраждалій ділянці, ви можете знизити ризик зараження вірусом за допомогою репелента комах і носіння вільного одягу, яке покриває вашу руку та ноги.

Прочитайте, щоб з’ясувати

Симптоми вірусної інфекції Зіка

Як ви заразите вірусом Зіки?

Зниження ризику вірусної інфекції Zika

Поради для вагітних

Як ви заразите вірусом Зіки?

Якщо ви намагаєтеся завагітніти

Як лікується вірусна інфекція Zika

Зіка вірус і донорство крові

Вірус Зіка та Синдром Гіліена-Барре

Зниження ризику вірусної інфекції Zika

Подальше читання

У більшості людей немає симптомів. Якщо виникають симптоми, вони, як правило, є м’якими і тривають від двох до семи днів. Звичайні симптоми включають в себе

Більшість випадків захворювання вірусу Зіка поширюються зараженими комарами, що кусають людей. На відміну від комарів, що поширюють малярію, уражені комарі (комарі Aedes) є найактивнішими протягом дня, особливо в ранковий період, потім у пізній день до сутінків.

Поради для вагітних

Невелика кількість повідомлень про вірус Зіка проходить через статеві контакти (від чоловіка до жінки або від чоловіка до чоловіка), хоча цей ризик вважається низьким.

Перед тим, як подорожувати, зверніться за консультацією до лікаря / лікарем-медичною сестрою чи клінікою подорожей, ідеально, від чотирьох до шести тижнів до поїздки. Докладні рекомендації щодо подорожей для здоров’я вашого місця призначення також доступні на веб-сайті Національної мережі охорони здоров’я та медичної допомоги (NaTHNaC) чи шотландської медичної служби подорожей fitfortravel.

Щоб зменшити свій ризик зараження, вам слід уникати вкуси комара Aedes. Найбільш ефективні методи профілактики укусу, які слід використовувати під час денного та нічного часу, включають в себе

Вчені вважають, що є достатньо доказів того, що вірусна інфекція Zika є причиною вроджених дефектів, включаючи мікроцефалії (це означає, що дитина матиме аномально малу голову та може бути пов’язана з ненормальним розвитком мозку). Це також відомий як вроджене синдром Зіки.

Тому рекомендується, щоб вагітні жінки відкладали несуттєві поїздки в райони з активною передачею Зіка до закінчення вагітності.

Обговоріть свої плани подорожей зі своїм лікарем, медичною сестрою чи клінікою подорожей. Якщо подорож неминуче, то вам слід особливо уважно стежити за тим, щоб не вкусити комарів; громадська охорона здоров’я Англія (PHE) регулярно повідомляє про поточний поширення захворювання.

Рада для жінок, які намагаються завагітніти

Якщо ви та ваш партнер в даний час перебувають у зоні активної передачі вірусу Зіка, переконайтеся, що ви використовуєте презервативи під час вагінального, анального та орального сексу під час подорожі та протягом вашої вагітності.

Якщо ви вагітні і нещодавно повернулися з території з активною передачею вірусу Зіка, зверніться до свого лікаря або акушерки та згадайте, де ви були, навіть якщо ви не хворіли. Ваша акушерка або лікар-лікар обговорить з вами ризик і може організувати ультразвукове сканування вашої дитини для контролю росту.

Як лікується вірусна інфекція Zika

Якщо є будь-які проблеми, то вам буде запропоновано спеціалізовану службу лікування плоду для подальшого моніторингу.

Вірус Zika, швидше за все, буде виявлений існуючими в даний час тестами, коли присутні симптоми. Якщо у вас виникають симптоми Зіка, зверніться до свого лікаря, який вирішить, чи слід проводити розслідування. Дослідження можуть включати аналіз крові та / або ультразвукове дослідження, якщо ви вагітні.

Якщо ви намагаєтеся завагітніти, обговоріть свої плани подорожей зі своїм лікарем, практикою медсестри або клініки подорожей. Ви повинні особливо уважно стежити за тим, щоб їх не вкусили комарі.

Рекомендується, щоб ви не завагітніли під час подорожі до району з активною передачею вірусу Zika, і протягом 28 днів після повернення додому. Також рекомендується приймати добавки фолієвої кислоти протягом 28 днів, перш ніж наставати вагітність.

Якщо у вас виникли симптоми Зіки протягом двох тижнів після повернення додому, рекомендується зачекати щонайменше 28 днів після повного відновлення, перш ніж намагатись завагітніти.

Якщо ваш партнер проїхав до району з активною передачею вірусу Zika, вам слід використовувати ефективну контрацепцію, щоб запобігти вагітності та презервативам під час вагінального, анального та орального сексу, щоб зменшити ризик передачі статі. Ці заходи повинні бути прийняті під час подорожей та

Зіка вірус і донорство крові

Спеціального лікування симптомів вірусу Зіка немає.

Вірус Зіка та Синдром Гіліена-Барре

Пити багато води та приймати парацетамол може допомогти полегшити симптоми.

Якщо ви відчуваєте себе погано після повернення з країни, яка має малярію, а також активної передачі вірусу Зіка, вам слід звернутися до термінової (того ж дня) поради, щоб допомогти виключити діагноз малярії.

Якщо ви залишаєтеся погано та малярією було показано, що це не справа, зверніться до лікаря.

Проконсультуйтеся з вашою акушеркою чи лікарем. Якщо ви все ще стурбовані після отримання запевнень від свого медичного працівника і відчуваєте занепокоєння або стрес більше, ніж зазвичай, ви можете попросити свого лікаря або акушерки звернутися до подальшого консультування.

Як застереження, служба Крові та Трансплантації рекомендувала людям, які виїхали в зони з активною передачею вірусу Зіка, чекати 28 днів, перш ніж здавати кров.

Якщо ви хочете дізнатись, чи нещодавні закордонні подорожі тимчасово забороняють вам робити кров, ви можете зателефонувати до свого Національного контакт-центру на 0300 123 23 23.

Вчені зараз вважають, що вірус Зіка є причиною синдрому Гієна-Барре (ГБС), серйозного стану нервової системи.

Ризик розвитку ГБС після інфікування вірусом Зіка в даний час невідомий, але вважається дуже низьким.

Громадська охорона здоров’я Англія. Вірус Zika: поради щодо подорожей вагітним жінкам.

Подальше читання

Королівський коледж акушерів-гінекологів. Q & As з Zika і вагітності.

Всесвітня організація охорони здоров’я. Зіка вірус листа.

Travel Health Pro. Вірус Zika – оновлення та поради для мандрівників, включаючи вагітних жінок.

Європейський центр профілактики та боротьби із захворюваннями (ECDC). Країни з активною передачею вірусу Зіка.

Найкраще використовувати ліки під час вагітності. Вірус Зіка

Як подорожувати безпечно і комфортно, і коли вам може знадобитися залік лікаря

Дізнайтеся про найпоширеніші укуси комах і укуси, як вони лікуються і коли потрібно отримати медичну консультацію