ВІЛ та СНІД

ВІЛ-це вірус, який атакує імунну систему, і послаблює вашу здатність боротися з інфекціями та хворобами. Найчастіше це спіткає секс без презерватива.

Це також може бути передане шляхом обміну інфікованих голок та іншого ін’єкційного обладнання, а також від ВІЛ-позитивної матері до дитини під час вагітності, народження та грудного вигодовування.

ВІЛ означає вірус імунодефіциту людини. Вірус атакує імунну систему і послаблює вашу здатність боротися з інфекціями та хворобами.

Лікуватися від ВІЛ немає, але є процедури, які дозволяють більшості людей з вірусом жити довго і здоровим життям.

СНІД є останнім етапом ВІЛ-інфекції, коли ваше тіло більше не може боротися з небезпечними для життя інфекціями. З ранньої діагностики та ефективного лікування більшість людей з ВІЛ не почне розвивати СНІД.

ВІЛ знаходиться в рідинах організму інфікованої людини, яка включає сперму, вагінальні та анальні рідини, кров і грудне молоко. Це тендітний вірус і не виживає зовні тіла довго.

Як ви отримуєте ВІЛ?

ВІЛ не може бути переданий через пот або сечу.

Найпоширеніший спосіб зараження ВІЛ. Це анальний або вагінальний секс без презерватива. Згідно зі статистикою “Здоров’я Англії”, 95% людей, яким діагностовано ВІЛ. В набутому ВІЛ в результаті статевого контакту.

Інші способи зараження ВІЛ включають в себе

Також можливо, що ВІЛ може поширюватися через оральний секс та обмінюватися сексуальними іграшками, хоча шанси на це відбуваються дуже низько. Наприклад, за підрахунками, у вас є лише 1 із 5000 шансів на ВІЛ, якщо ви дасте незахищений оральний секс комусь із зараженням.

Дізнайтеся більше про причини ВІЛ-інфекції.

Якнайшвидше зверніться до лікаря, якщо ви думаєте, що ви, можливо, були вразливі до ВІЛ.

Отримання тестування на ВІЛ

Єдиний спосіб з’ясувати, чи є у вас ВІЛ, – провести тест на ВІЛ. Це передбачає тестування зразка вашої крові або слини на наявність ознак інфекції.

Це важливо знати про це

Якщо ваш перший тест передбачає наявність ВІЛ-інфекції, для підтвердження результату потрібно провести додатковий аналіз крові. Якщо це буде позитивним, вас буде направлено до спеціалізованої клініки з ВІЛ для проведення ще декількох тестів та обговорення варіантів лікування.

Дізнайтеся більше про діагностику ВІЛ.

Лікування та життя з ВІЛ

Незважаючи на те, що ліків від ВІЛ немає, лікування зараз є дуже ефективним, що дозволяє людям з ВІЛ жити довго і здоровим життям.

Ліки, відомі як антиретровірусні препарати, працюють, зупиняючи реплікацію вірусу в організмі, що дозволяє самому імунній системі відновити себе і запобігти подальшому пошкодженню. Ці ліки входять у вигляді таблеток, які потрібно приймати щодня.

ВІЛ здатна дуже легко розвивати резистентність до єдиного ВІЛ-препарату, але при цьому комбінація різних препаратів робить це набагато менш ймовірним. Більшість людей з ВІЛ отримують комбінацію трьох антиретровірусних препаратів, і дуже важливо, щоб ліки приймали щодня, як рекомендовано лікарем.

Запобігання ВІЛ

Для людей, які живуть з ВІЛ, ефективна антиретровірусна терапія (де вірус ВІЛ “не виявляється” в аналізі крові) значно зменшить ризик передачі ВІЛ сексуальним партнерам. Вагітна жінка, яка живе з ВІЛ, рідко передає її своїм дітям за умови, що вони отримують своєчасну та ефективну антиретровірусну терапію та медичну допомогу.

Вам також буде запропоновано регулярно займатися фізичними вправами, харчуватися здоровою дієтою, припинити курити та мати щорічні грипки, щоб звести до мінімуму ризик виникнення серйозних захворювань.

Без лікування імунна система стає сильно пошкоджена, і можуть виникнути небезпечні для життя хвороби, такі як рак і важкі інфекції. Це відоме як пізня стадія ВІЛ-інфекції або СНІД.

Дізнайтеся більше про те, як живете з ВІЛ.

Будь-хто, хто має секс без презервативів або поділяє голки, знаходиться під загрозою ВІЛ-інфекції.

Найкращий спосіб профілактики ВІЛ-інфекції – це використання презервативів для сексу і ніколи не ділитися голками та іншим ін’єкційним спорядженням (включаючи шприци, ложки та тампони). Важливо також знати свій ВІЛ-статус і те, що є вашим партнером.

Як часто зустрічається ВІЛ?

Для людей з ВІЛ, ефективна антиретровірусна терапія значно знижує ризик передачі ВІЛ статевим партнерам.

В кінці року було оцінено 103 700 людей. Живе з ВІЛ. Більшість інфікованих через секс (43 000 гей і бісексуальних чоловіків та 54 100 гетеросексуалів).

Вакцина проти ВІЛ-інфекції

За оцінками, 17% людей з ВІЛ (18 100) не знають, що вони інфіковані.

Приблизно кожен з 620 чоловік. Має ВІЛ, однак у двох групах з найвищими показниками ВІЛ є геї та бісексуальні чоловіки (приблизно 1 з 20) та чорно-африканських гетеросексуалів (приблизно 1 з 56 чоловіків та 1 з 22 жінок).

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 35 мільйонів людей у ​​світі живуть з ВІЛ. Вірус частіше зустрічається у багатьох африканських країнах, що розташовані в південній частині Сахари.

Дізнайтеся більше про

Два клінічних випробування набирають добровільних людей з ВІЛ-негативним здоров’ям у Лондонському Імперському коледжі. Для отримання інформації про випробування звертайтеся за адресою hivvaccinetrial@imperial.ac.uk або за телефоном 0800 358 3001.

Якщо ви приймаєте участь, вам доведеться регулярно відвідувати центр протягом наступних шести-дванадцяти місяців, і вам буде відшкодовано ваш час.

Щоб отримати докладніші дані про випробування, які на даний момент набираються, дотримуйтесь довідки щодо створення кампанії @HelpMakeIt_MRC у Twitter.

08/09 /

08/09 /

Дізнайтеся, як справитися, якщо ви тестуєте позитивно на ВІЛ та куди звернутися за підтримкою

Ваш путівник із симптомів грипу та вакцини проти грипу, в тому числі, хто повинен бути щеплений цієї зими