ВІЛ та СНІД – профілактика

Найкращий спосіб профілактики ВІЛ-інфекції – це використання презервативів для сексу і ніколи не ділитися голками та іншим ін’єкційним спорядженням (включаючи шприци, ложки та тампони).

Якщо у вас є ВІЛ, ви можете передавати його іншим, якщо ви маєте секс без презерватива, або поділяєте голки, шприци та інше ін’єкційне спорядження.

Лікування ВІЛ з АРТ істотно знижує ризик передачі вірусу іншому.

Секс

Знання вашого ВІЛ-статусу та вашого партнера є важливим, і якщо у вас постійний ризик потенційного контакту з ВІЛ, вам слід регулярно проводити тестування на ВІЛ.

ВІЛ може передаватися шляхом вагінального або анального сексу без презерватива. Існує також ризик передачі через оральний секс, але цей ризик набагато нижчий.

Обмін голками та ін’єкційним обладнанням

ВІЛ-інфікування може також потрапити під дію сексуальних іграшок з інфікованим ВІЛ.

Подивіться причини ВІЛ-інфекції на передачу ВІЛ.

Найкращим способом запобігання ВІЛ та іншим інфекціям, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), є використання презервативу для проникаючого сексу та зубної клітки для орального сексу.

Презервативи мають різноманітні кольори, текстури, матеріали та ароматизатори. І чоловічі та жіночі презервативи доступні.

Презерватив є найефективнішою формою захисту від ВІЛ та інших ІПСШ. Його можна використовувати для вагінального і анального сексу, а також для орального сексу, що виконується на чоловіків.

ВІЛ може бути передана перед еякуляцією, через попередні і піхвові виділення, а також з заднього проходу.

Дуже важливо, щоб презервативи були нанесені перед тим, як будь-який сексуальний контакт відбувався між членами, піхви, рота або заднього проходу.

Скринінг для ВІЛ під час вагітності

Змащення або мастило часто використовується для посилення сексуального задоволення та безпеки шляхом додавання вологи в піхву або анус під час сексу.

Змазка може зробити секс безпечніше, зменшуючи ризик вагінальних або анальних сліз, викликаних сухістю або тертям, і це також може запобігти розриву презервативів.

З презервативами слід використовувати лише мастило на водній основі (наприклад, K-Y Jelly), а не олійний мастильний матеріал (такий як вазелін або масаж та дитяче масло).

Масляні мастила послаблюють латекс у презервативах та можуть спричинити їх розрив або розрив.

Зубна греблі – це невеликий лист латексу, який працює як бар’єр між ротом і піхвою або задній панеллю, щоб зменшити ризик ІПСШ в процесі орального сексу.

Дізнайтеся більше про те, які сексуальні заходи можуть поставити вас під загрозу ВІЛ та інших ІПСШ.

Якщо ви вводите наркотики, не поділяйте голки, шприци та інше ін’єкційне обладнання, такі як ложки та мазки, оскільки це може призвести до інфікування ВІЛ та інших вірусів у крові, таких як гепатит С.

Багато місцеві органи влади та аптеки пропонують програми обміну голок, де можна використовувати обмінні голки для чистих.

Якщо ви – героїн, подумайте про реєстрацію в програмі з метадону. Метадону можна приймати як рідину, тому це знижує ризик зараження ВІЛ.

ГП або консультант з питань наркотиків повинен мати можливість порадити вам про програми обміну шприців та програми з метадону.

Якщо у вас є татуювання або пірсинг, важливо, щоб завжди використовувалася чиста, стерилізована голка.

Всім вагітним жінкам пропонується провести аналіз крові, щоб перевірити наявність ВІЛ-інфекції як частину рутинного антенатального скринінгу. Якщо не лікувати, ВІЛ може бути переданий від вагітної жінки до дитини під час вагітності, народження або грудного вигодовування. Лікування під час вагітності значно знижує ризик передачі ВІЛ дитині.

Дізнайтеся більше про скринінг на ВІЛ під час вагітності.

08/09 /

08/09 /