Вульводина (стійка біль вульви)

Вулводина – це стійка, незрозуміла біль у вульві, яка є шкірою навколо піхви. Існує, звичайно, немає очевидної причини, але багато можна зробити, щоб полегшити біль, так що це більше не викликає проблем.

Біль вульводінії часто характеризується як горіння, жало чи сировинне відчуття. Деякі жінки описують почуття голки, що застряють у їх статевих органах.

Вулводина може бути

Біль також може бути обмежений вульвою або частиною вульви (локалізована). Проте вона також може бути більш поширеною (генералізованою), поширюватися на сечовивідний шлях, нижню частину або всередину верхівки стегон.

Це може погіршитись завдяки таким видам діяльності, як велосипедний або кінний спорт, що може призвести до тривалого тиску на вульву.

Наступні відомості та поради щодо вульводінії охоплює

Хто постраждав?

Вулводінія вражає жінок різного віку, від 20 до 60 років, але часто починається у жінок молодше 25 років. Це може бути дуже тривожним, що суттєво впливає на якість життя.

Жінки з вульводінією, як правило, інакше здорові, без історії інфекцій, що передаються статевим шляхом. Проте деякі жінки з вульводінією також мають вагінізм, коли м’язи навколо своєї піхви мимоволі притягуються, коли пробивається спроба.

Якщо у вас є вульвова біль, як описано вище, зверніться до лікаря або відвідайте місцеву поліклініку з генітарією (ГУМ).

Ваш лікар може легко торкнутися вашої вульви з кінчиком бавовни, щоб побачити, чи це викликає біль. Діагноз вульводинарії проводиться з урахуванням ваших симптомів.

Причину вульводінії не зрозуміла. Цілком можливо, що це викликано

Вулводина не є заразною і не має нічого спільного з особистою гігієною чи продуктами гігієни.

Що ти повинен робити

Ваш лікар захоче виключити інші умови, які можуть викликати біль вульви, наприклад

У редких випадках може бути причиною хвороби Бехсета (хвороба кровоносних судин, які можуть викликати виразки статевих органів) або синдром Сьогрена (порушення в імунній системі, що може викликати сухість піхви). Проте ці умови часто діагностуються раніше.

Стрес може також бути фактором для деяких людей.

Поєднання деяких наступних процедур може полегшити симптоми вульводи та зменшити їх вплив на ваше життя. Обговоріть ці варіанти з вашим лікарем.

Можливі причини

Наступні поради щодо способу життя можуть допомогти запобігти симптомам вульводінії

Деякі жінки з вульводінією вважають, що застосування анестетичного гель-лідокаїну до вульви за 10 хвилин, перш ніж секс може стати можливим статевого акту, хоча лідокаїн може іноді дратувати область. Якщо ви використовуєте презерватив, важливо витріть лідокаїн перед сексом, оскільки це може вплинути на ефективність роботи презервативів.

За допомогою аптеки можна придбати трубку з 5% лідокаїнової мазі.

Інші умови, які можуть викликати вульвовий біль

Вагінальні змащення та водяний крем (також доступні через лічильник) можуть заспокоїти місцевість і допомогти зволожити вульву, якщо вона суха.

Поговоріть зі своїм аптекарем про ці процедури.

Встановлено, що трициклічні антидепресанти амітриптилін та нортріптилін полегшують біль у вульводіні для деяких жінок. Однак сонливість, збільшення ваги та сухість у роті є можливими побічними ефектами.

Ваш лікар, швидше за все, рекомендуватиме почати з низьких доз амітриптиліну або нортриптиліну і поступово збільшувати дозу, доки не зменшиться біль. Це може зайняти кілька тижнів, і вам може знадобитися приймати ліки протягом трьох-шести місяців.

Препарати проти епілепсії – габапентин і прегабалін – також можуть допомогти контролювати біль. Переконайтеся, що ви поговорите зі своїм лікарем про побічні ефекти, і як вам слід приймати ліки.

Ваш лікар може направити вас до фізіотерапевта, який може навчити вас деяким урологічним заняттям на тазовій поверхні (наприклад, здавлювати та звільняти м’язи тазової поверхні), щоб допомогти розслабити м’язи навколо вашої піхви.

Управління вульводією

Ще одна методика розслаблення м’язів в піхві – це використання вагинальних тренерів. Це чотири гладкі конуси, що поступово збільшують розмір і довжину, які можна використовувати в приватності вашого власного будинку.

Найменший вставлений спочатку, використовуючи мастило, якщо це необхідно. Коли ви відчуваєте себе комфортно, вставляючи найменший, можна перейти до другого розміру тощо. Важливо йти своїми темпами, і це не має значення, скільки часу це потрібно, незалежно від того, чи є це днями чи місяцями.

Більше інформації

Коли ви можете терпіти великі конуси, не відчуваючи тривоги або будь-якого болю, ти та ваш партнер можуть захотіти спробувати статеві зносини.

Дізнайтеся більше про фізіотерапію та лікування вагінізму.

Когнітивна поведінкова терапія (КПТ) – це така терапія, яка спрямована на те, щоб допомогти вам у вирішенні ваших проблем, змінюючи як ви думаєте та дієте. Це часто може допомогти жінкам впоратись із впливом вульводінії на їхнє життя.

CBT зосереджується на проблемах та труднощах, які ви маєте зараз, і шукає практичних способів щоденного вдосконалення свого стану духу.

Поговоріть зі своїм лікарем про те, чи може CBT вам надати користь, і чи ви можете звернутися до терапевта для цього.

Подальші поради та підтримку можна знайти, відвідавши наступні веб-сайти

Дізнайтеся про піхву, від чистоти та здорового до того, що є нормальним, а що ні. Плюс зміни після пологів

03/07 /

03/07 /

Дізнайтеся, як отримати допомогу від свого лікаря або місцевої лікарні, якщо у вас постійний біль