Вугрі

Прыщи є загальним станом шкіри, який впливає на більшість людей в певний момент часу. Це викликає розвиток плям на шкірі, як правило, на обличчі, спині та грудях.

Місця можуть варіювати від поверхневих вугрів та білих вух (часто – м’яких) до глибоких, запалених, гнійних пустул і кіст, які можуть бути важкими та тривалими і призвести до рубцювання.

Дізнайтеся більше про симптоми вугрів.

Важливо зберегти вашу шкіру, але не запобігти розвитку нових плям. Промийте поражену ділянку два рази на день м’яким милом або миючим засобом, але не здирайте шкіру занадто сильно, щоб не дратувати це.

Якщо ваша шкіра суха, використовуйте зволожуючий крем (пом’якшувач). Більшість з них тепер перевірені, щоб вони не викликали плями (не комедогенні).

Хоча вугрів не можна вилікувати, його можна контролювати при лікуванні. Кілька кремів, лосьйонів та гелів для лікування плям доступні в аптеках.

Що я можу зробити, якщо я маю вугри?

Якщо ви розвиваєте вугрі, рекомендується порадитися з фармацевтом. Продукти, що містять низьку концентрацію бензоїлпероксиду, можуть бути рекомендовані, але будьте обережні, оскільки це може відбілювати одяг.

Якщо ваш прищі важкі або з’являються на грудях і спині, може знадобитися лікування антибіотиками або міцнішими кремами, які доступні лише за рецептом.

Подивіться свого лікаря, якщо ви не можете керувати своїми вуграми за допомогою безрецептурних ліків, або якщо це спричиняє вас занепокоєння і змушує вас почувати себе незадоволеними.

Також зверніться до лікаря, якщо ви розвиваєте вузлики чи кісти, оскільки їх потрібно буде правильно лікувати, щоб уникнути рубців.

Процедури можуть тривати до трьох місяців для роботи, тому не очікуйте результатів протягом ночі. Як тільки вони починають працювати, результати зазвичай добре.

Дізнайтеся більше про лікування вугрів.

Коли побачити свого лікаря

Спробуйте протистояти спокусі вибрати або стискати плями, оскільки це може призвести до постійного рубцювання.

Дізнайтеся більше про ускладнення прищів.

Прищі частіше пов’язані зі зміною рівня гормонів під час статевого дозрівання, але можуть починатися в будь-якому віці.

Це впливає на жироутворюючі залози поруч із волосяними фолікулами в шкірі. Деякі гормони викликають ці залози вироблення більшої кількості масла (ненормальний сало).

Чому я маю вугри?

Цей патологічний шкірний сала змінює активність звичайної нешкідливої ​​шкірної бактерії під назвою P. acnes, яка стає більш агресивною і викликає запалення та гній.

Гормони також поглиблюють внутрішню підкладку волосяного фолікула, викликаючи закупорку пори (відкриття волосяних фолікулів). Очищення шкіри не допоможе усунути цю блокаду.

Як відомо, прищі в сім’ях. Якщо у вашій матері та батька були вугри, то, ймовірно, ви також матимете вугри.

Хто постраждав?

Гормональні зміни, такі як ті, які виникають під час менструального циклу або вагітності, також можуть призвести до епізодів вугрів у жінок.

Немає жодних доказів того, що дієта, погана гігієна чи сексуальна активність відіграють роль у вуграх.

Дізнайтеся більше про причини вугрів, включаючи деякі поширені мікрофлори вугрів.

Прищі дуже поширені у підлітків та молодших дорослих. Близько 80% людей віком від 11 до 30 років постраждають від вугрів.

Прищі є найчастішими у віці від 14 до 17 років у дівчат та хлопчиків у віці від 16 до 19 років.

Більшість людей мають вугри і відключені протягом декількох років, перш ніж їх симптоми починають поліпшуватися, коли вони стають старшими. Прищі часто зникають, коли людина знаходиться в середині двадцятих років.

У деяких випадках вугрі можуть продовжувати в дорослому житті. Близько 5% жінок та 1% чоловіків мають вугрів у віці старше 25 років.

Факти про п’ять поширених проблем шкіри, включаючи причини та доступні методи лікування

04/04 /

04/04 /

Перетворюється на кушетку картопля? Хочете правди про наркотики та безпечніший секс? Дізнайтеся, як ви можете сортувати себе