Вроджена хвороба серця – лікування

Лікування вродженої хвороби серця залежить від конкретного дефекту, який ви чи ваша дитина має.

Не треба лікувати м’яких дефектів серця, хоча ймовірно, що ви будете регулярно перевіряти, щоб стежити за своїм здоров’ям.

Більш серйозні дефекти серця зазвичай потребують хірургічного втручання та тривалого моніторингу серця протягом дорослого життя вродженим фахівцем з питань серцево-судинної системи.

Типи вродженої серцевої хвороби

У деяких випадках ліки можна використовувати для полегшення симптомів або стабілізації стану до та / або після операції.

Вони можуть включати діуретики для видалення рідини з організму і полегшення дихання, а також дигоксин, щоб уповільнити серцебиття та підвищити сили, на яку накачає серце.

Стеноз аортального клапана

Нижче описані плани лікування наступних видів вроджених вад серця

Див типи вродженої серцевої недостатності для опису цих дефектів.

Необхідність лікування залежить від того, наскільки вузький клапан. Лікування може бути необхідним негайно, або це може бути відкладено до розвитку симптомів.

Якщо потрібно лікування, процедура, яка називається баллонною вальвулопластикою, часто є рекомендованим варіантом лікування у дітей та молодших людей.

Під час процедури невелика трубка (катетер) пропускається через кровоносні судини до ділянки звуженого клапана. Нагрівається баллон, прикріплений до катетера, що допомагає розширити клапан і полегшити будь-які блокади в кровотоці.

Якщо баллонна вальвулопластика неефективна або непридатна, зазвичай потрібно видалити та замінити клапан за допомогою операції з відкритим серцем. Саме тут хірург вирізає в сундук, щоб отримати доступ до серця.

Існує кілька варіантів заміни аортальних клапанів, у тому числі клапанів, зроблених з тканини тварини чи людини, або власного легеневого клапана. Якщо використовується легеневий клапан, воно одночасно заміняється легеневим клапаном донора. Цей тип спеціалізованої хірургії відомий як процедура Росса. У старших дітей чи дорослих, швидше за все, буде використовуватися металеві клапани.

Коарктація аорти

Якщо ваша дитина має більш серйозну форму коарктації аорти, яка розвивається незабаром після народження, хірургічне втручання для відновлення потоку крові через аорту зазвичай рекомендується в перші кілька днів життя.

Аномалія Ебштейна

Патентний протокол артеріозу (PDA)

Можна використовувати кілька хірургічних прийомів, в тому числі

Іноді дорослі діти та дорослі можуть розвивати нову діагностику коарктації або часткову рецидив попередньої блокади. Основною метою лікування буде контроль над високим кров’яним тиском, використовуючи комбінацію дієти, фізичних вправ та ліків. Деяким людям доведеться мати сужену ділянку аорти, розширеної аеростатом та стентом.

Дізнайтеся більше про лікування високого кров’яного тиску.

У багатьох випадках аномалія Ебштейна є м’якою і не вимагає лікування. Однак хірургічне втручання для ремонту аномального трикуспидного клапана зазвичай рекомендується, якщо клапан дуже протікає.

Якщо операція ремонту клапана неефективна або непридатна, імплант може бути заміщений клапаном. Якщо аномалія Ебштейна трапляється разом з дефектом передсердя перегородки (див. Нижче), отвір буде закритий одночасно.

Багато випадків КПК можна лікувати ліками незабаром після народження.

Показано, що два типи ліків ефективно стимулюють закриття каналу, який відповідає за КПК. Це індометацин і особлива форма ібупрофену.

Якщо КПК не закривається препаратом, протока може бути закупорена котушкою або вилкою, яка імплантується за допомогою катетера.

Стеноз легеневого клапана

Стеноз легкого легеневого клапана не потребує лікування, оскільки він не викликає жодних симптомів чи проблем.

Дефекти септалу

Більш важкі випадки стенозу легеневих клапанів зазвичай вимагають лікування, навіть якщо вони викликають небагато або відсутні симптоми. Це пов’язано з тим, що існує високий ризик серцевої недостатності в подальшому житті, якщо його не лікують.

Дефекти одиничного шлуночка

Як і у випадку зі стенозом аортального клапана, головним методом лікування стенозу легеневого клапана є балон для легеневого клапана (вальвулопластика). Однак, якщо це неефективно, або клапан не підходить для цього лікування, для відкриття клапана (вальвутомія) може знадобитися хірургічне втручання або заміна клапана тваринним або людським клапаном.

Лікування дефектів шлуночків та передсерді перегородки залежить від розміру отвору. Не потрібно лікування, якщо ваша дитина має невеликий дефект перегородки, який не викликає жодних симптомів або розтягнення серця. Ці типи дефектів перегородки мають чудовий результат і не створюють загрози здоров’ю вашої дитини.

Якщо ваша дитина має більший шлуночковий перегородковий дефект, операція зазвичай рекомендується закрити отвір.

Великий дефект передсердя, і деякі типи дефекту шлуночкової перегородки можна закрити спеціальним пристроєм, вставленим катетером. Якщо дефект занадто великий або не підходить для пристрою, для закриття отвори може знадобитися хірургічне втручання.

На відміну від хірургії відкритого серця, процедура катетера не викликає рубців і пов’язана з невеликим синяком в паху. Відновлення дуже швидке. Ця процедура проводиться в спеціалізованих підрозділах, які займаються вродженими проблемами серця у дітей та невеликою кількістю додаткових центрів для дорослих.

Атрісія тризубіда та синдром гіпопластичного лівого серця лікуються так само.

Незадовго після народження ваша дитина отримуватиме ін’єкцію ліків, які називаються простагландинами. Це спонукає до змішування багатих киснем крові з поганою ксеною кисню. Умова потім буде оброблена, використовуючи триетапну процедуру.

Перший етап, як правило, виконується протягом перших кількох днів життя. Між серцем і легенями створюється штучний прохід, відомий як шунт, тому кров може проникати в легені. Однак, не всі діти потребують шунта.

Другий етап буде виконуватися, коли ваша дитина від 4 до 6 місяців. Хірург з’єднує вени, що несуть погано кишечную кров з верхньої частини тіла (Superior Vena Cava) безпосередньо з легеневої артерії вашої дитини. Це дозволить крові текти в легені, де вона може бути заповнена киснем.

Остання стадія зазвичай виконується, коли ваша дитина віком від 18 до 36 місяців. Це передбачає підключення залишкового нижнього відділу тіла (нижньої вени Cava) до легеневої артерії, ефективно обходячи саме серце.

Тетралогію Фалло лікують хірургією. Якщо ваша дитина народжується з важкими симптомами, операція може бути рекомендована незабаром після народження.

Якщо симптоми менш важкі, хірургічне втручання, як правило, проводиться, коли ваша дитина від 3 до 6 місяців.

Під час операції хірург закриє отвір у серці і відкриє звуження в легеневому клапані.

TAPVC лікують хірургією. Під час процедури хірург відновить аномально розташовані вени в правильне положення в лівому передсерді.

Час проведення хірургії, як правило, залежить від того, чи є ваша дитина легеневої вени (вени, яка з’єднує легені та серце) також перешкоджає.

Якщо легенева вена перекрита, операція буде проводитися після народження. Якщо вени не перешкоджають, хірургічне втручання часто можна відкласти, доки ваша дитина не буде кілька тижнів або місяців.

Як і при лікуванні дефектів одиничного шлуночка, ваша дитина отримає ін’єкцію ліків, які називають простагландинами незабаром після народження. Це запобіжить проникненню між аортою та легеневим клапаном (протока артеріозу) після зародження.

Відкриття артеріального протоки означає, що кров, багата киснем, здатна поєднуватися з поганою ксеною кисню, що має допомогти зняти симптоми вашої дитини.

У деяких випадках може також знадобитися використовувати катетер для створення тимчасової дірки в передсердях (стінка, яка відділяє дві верхні камери серця), для подальшого стимулювання змішування крові.

Як тільки здоров’я вашої дитини стабілізується, швидше за все, буде рекомендовано хірургічне втручання. У ідеалі це слід проводити протягом першого місяця життя дитини. Використовується хірургічна техніка, яка називається артеріальним перемикачем, що передбачає від’єднання перенесених артерій і повторне приєднання їх до правильного положення.

Як тільки ваша дитина знаходиться в стабільному стані, операція буде використовуватися для лікування артеріального трахеї. Це, як правило, здійснюється через кілька тижнів після народження.

Аномальні кровоносні судини будуть розділені на два, щоб створити два нових кровоносних судини, і кожен з них буде знову з’єднаний у правильному положенні.

У минулому діти з вродженими серцево-судинними захворюваннями відмовлялися від тренувань. Проте вправ тепер вважають поліпшенням здоров’я, підвищення самооцінки та запобігання розвитку проблем у пізнішому житті.

Нема причин, чому більшість дітей із вродженими серцевими захворюваннями не можуть брати участь у звичайних фізичних заняттях, таких як уроки ПЕ, якщо

Навіть якщо ваша дитина не задовольняє цим рекомендаціям, вони все одно можуть скористатися більш обмеженими програмами фізичного навантаження, наприклад, ходьба або, в деяких випадках, плавання.

Фахівець із серцевої дитини може дати вам більш детальну пораду щодо правильного рівня фізичної активності, яка підходить для вашої дитини.

05/06 /

Тетралогія Фалло

05/06 /

Загальний аномальний зв’язок легеневого венозного суглоба (TAPVC)

Транспозиція великих артерій

Дізнайтеся, як ваша вагітність може постраждати, якщо ви народилися з порушенням серця і чому важливо побачити кардіолога.

Якщо ваш лікар пропонує, вам може знадобитися хірургічне втручання, це керівництво для вас

Трункус артеріоз

Вправу