Волосяний клітинний лейкоз

Волосяний клітинний лейкоз – це рідкісний вид тривалої (хронічної) лейкемії.

Стан отримує своє ім’я від тонких волосків, як нитки, що розвиваються навколо зовнішніх ракових клітин і видно під мікроскопом.

Невідомо, що викликає лейкоз волоського клітин.

Лейкемія – це рак білих кров’яних клітин.

Всі клітини крові тіла, включаючи червоні та білі кров’яні клітини та тромбоцити, виробляються кістковим мозком. Кістковий мозок – губчаста тканина, що знаходиться всередині кісток. Він також виробляє спеціальні клітини, які називаються стовбуровими клітинами.

При лейкемії рак починається в стовбурових клітинах і змушує їх виробляти більше білих кров’яних тілець, ніж потрібно. З часом накопичення ракових білих кров’яних тілець порушує нормальний баланс клітин у крові.

Лейкемія

Це означає, що у вашому тілі недостатньо еритроцитів, які несуть кисень навколо тіла або тромбоцити, які допомагають зупинити кровотечу. Це може призвести до симптомів анемії, таких як втома, задишка та почуття слабкості, а також збільшення ризику надмірної кровотечі.

Також, оскільки білі кров’яні клітини недостатньо розвинені, вони менш ефективні для боротьби з бактеріями та вірусами, що робить вас більш вразливими до інфекції.

Симптоми лейкозу волосаті клітини розвиваються повільно і подібні до інших видів лейкемії. Вони включають в себе

Аномальні білі кров’яні клітини можуть накопичуватися у селезінці, збільшуючи їх розмір. Селезінка – орган у верхній лівій частині живота, за животом і ребрами.

Якщо ваша селезінка збільшена, то, ймовірно, у вас буде хворобливий кусачок на лівій стороні живота. Якщо це так, ви повинні відвідати свого лікаря, щоб його можна було вивчити.

Збільшена селезінка може видалити нормальну кров’яні клітини з вашого крові. Це може призвести до подальшого зменшення кількості нормальних червоних і білих кров’яних клітин і тромбоцитів у вашій крові.

Волосяний клітинний лейкоз

Якщо ваш лікар підозрює лейкемію, вони можуть звернутися до гематолога (спеціаліста з порушень крові).

Гематолог буде проводити аналізи крові, щоб визначити, скільки різних типів клітин крові існує у вашій крові. Це відоме як повний аналіз крові (FBC) і буде показувати кількість ненормальних лейкоцитів у вас.

Якщо у вас лейкоз волоського клітину, швидше за все, ваша кількість еритроцитів і тромбоцитів буде низькою.

Можна також взяти зразок кісткового мозку, який дасть гематологові більш детальну інформацію про ваш стан.

Діагностика

Для дослідження селезінки може знадобитися сканування ультразвуку або комп’ютерна томографія (КТ).

Оскільки волосистий клітинний лейкоз розвивається повільно, негайне лікування може не знадобитися. Ви будете мати регулярні аналізи крові, щоб стежити за вашим станом.

Лікування може бути рекомендованим, якщо кількість ненормальних білих кров’яних клітин збільшується або якщо у вас виникають симптоми.

Лікування

Для лейкозу волосаті клітини доступні різні методи лікування. Хіміотерапія є головним лікуванням, і вона зазвичай ефективна при знищенні ракових клітин.

Інші методи лікування іноді застосовуються у поєднанні з хіміотерапією.

Ритуксимаб є типом ліків, відомим як моноклональне антитіло. Він шукає протеїну, виявлену на клітинах лейкемії, і приєднується до нього. Імунна система потім націлює і вбиває клітини.

Інтерферон є ще одним лікарським засобом, який може використовуватися для лікування лейкозу волосяних клітин. Це може зміцнити вашу імунну систему та допомогти боротися з раком. Цей тип лікування, відомий як імунотерапія, може бути рекомендований, якщо ви не можете пройти хіміотерапію або ритуксимаб, або вони більше не працюють.

Хірургічна операція з видалення селезінки рідко використовується як лікування лейкозу волосанок. Однак, видалення селезінки може бути рекомендовано, якщо

Веб-сайт з дослідження онкологічних захворювань містить більше інформації про види лікування лейкозу волосяних клітин.

Перспектива

Як і у випадку більшості видів раку, перспективи виникнення лейкозу волосатої клітини залежатимуть від того, наскільки далеко стан розвинувся в момент діагностики та наскільки добре він реагує на лікування.

Оскільки лейкоз волоського клітину є рідкісним видом раку, важко точно передбачити, як це вплине на людей у ​​довгостроковій перспективі.

Наскільки часто зустрічається волосяний клітинний лейкоз?

Однак, згідно з дослідженнями Cancer Research UK, щонайменше 96 з 100 людей, у яких діагностовано лейкоз волоського клітину (96%), будуть жити принаймні через 10 років після діагностики.

Волосяний клітинний лейкоз – один з найрізноманітніших видів лейкемії. У багатьох частинах світу близько 200 людей мають діагноз “волосистий клітинний лейкоз” щороку.

Стан найчастіше зачіпає людей віком 40-60 років. Вона вражає чоловіків більше, ніж жінок, і це дуже рідко у дітей та підлітків.

Інформація про життя з раком, включаючи лікування, підтримку та різний особистий досвід раку

13/10 /

13/10 /

Дізнайтеся, як боротися з діагнозом раку, де знайти підтримку та подивитися відео про досвід одного чоловіка

Дізнайтеся про CLL, тип раку, який впливає на білі кров’яні тільця, які з часом розвиваються повільно