Виразки тиску – ускладнення

Навіть при найкращій медичній допомозі, ускладнення можуть виникнути внаслідок трьох або четвертих тисків виразки і іноді можуть загрожувати життю.

Ці ускладнення обговорюються нижче.

Інфекція може поширюватися від місця виразки тиску до більш глибокого шару шкіри. Цей тип інфекції називається целюлітом. Це викликає симптоми болю і почервоніння, плюс набряк шкіри. Потрібно буде лікувати курс антибіотиків.

Целюліт

Дізнайтеся більше про целюліт.

Не лікувати, існує ризик того, що інфекція може поширюватися в крові (див. Нижче) або основну кістку або суглоб. У рідкісних випадках, коли виразки тиску включають нижню частину спини, хвоста кістку та хребет, виразка тиску може поширюватися на мембрани, які оточують хребет та головний мозок. Це відоме як менінгіт.

Отруєння крові

Якщо людина зі слабкою імунною системою має виразку тиску, яка заражається, існує ризик того, що інфекція поширюється в їх крові та інших органах. Це відоме як отруєння крові або септицемія.

У найбільш серйозних випадках отруєння крові пошкодження кількох органів може призвести до значного зниження артеріального тиску, яке називається септичним шоком, що може бути фатальним. Симптоми включають холодну шкіру і підвищений серцебиття.

Отруєння крові – це невідкладна медична допомога. Це вимагає негайного лікування у відділенні інтенсивної терапії (ІВС), так що функції організму можуть підтримуватися під час інфікування антибіотиками або антивірусними препаратами.

Дізнайтеся більше про отруєння крові.

Інфекція також може поширюватися від виразки тиску до сусідніх суглобів (септичний артрит) та кісток (остеомієліт).

Обидва ці інфекції можуть пошкодити хрящ, тканину та кістку. Вони також можуть впливати на суглоби та кінцівки.

Антибіотики необхідні для лікування інфекцій кісток і суглобів. У найбільш серйозних випадках інфіковані кістки та суглоби можуть потребувати хірургічного видалення.

Інфекція кісток та суглобів

Некротизирующий фасцит, широко відомий як “м’якотіння” бактерій, є серйозною інфекцією шкіри, яка викликає швидку смертність тканин. Це може статися, коли виразка тиску заражається певним типом бактерій, таких як стрептококи групи А.

Некротирующий фасцит

Газова гангрена

Необхідне екстрене лікування. Вона включає в себе комбінацію антибіотиків та хірургічне випорожнення мертвої тканини.

Газова гангрена є серйозною, але рідкісною формою інфекції, яка виникає, коли виразка тиску заражається бактеріями клостридію. Бактерії процвітають у середовищах, де кисень мало або взагалі відсутній. Вони виробляють гази і виділяють небезпечні токсини. Симптоми газової гангрени включають сильний біль і швидке набряк шкіри.

Газова гангрена вимагає негайного лікування хірургічним роздратуванням. У найсерйозніших випадках може знадобитися ампутувати частину ураженої частини тіла, щоб запобігти поширенню гангрени на решту частини тіла.

Дізнайтеся більше про гангрену.

Отримайте практичну, фінансову та емоційну підтримку, незалежно від того, чи ви вимкнули її або виховуєте