Видалення жовчного міхура – ускладнення

Видалення жовчного міхура (холецистектомія) вважається відносно безпечною процедурою, але, як і всі операції, є невеликий ризик ускладнень.

Деякі люди розвивають рану або внутрішню інфекцію після видалення жовчного міхура.

Ознаки можливої ​​інфекції включають збільшення болю, набряку або почервоніння, а гній витік з рани. Якщо у вас виникли ці симптоми, зверніться до лікаря, тому що вам може знадобитися короткий курс лікування антибіотиками.

Інфекція

Кровотеча може виникнути після операції, хоча це рідко. Якщо це станеться, це може вимагати подальшої операції, щоб зупинити її.

Коли жовчний міхур знімається, спеціальні затискачі використовуються для ущільнення трубки, яка з’єднує жовчний міхур з основним жовчовим протокою. Проте жовчна рідина може іноді витікати в животик після видалення жовчного міхура.

Кровотеча

Симптоми витікання жовчі включають болі в животі, почуття хворих, лихоманку та опухлість живота.

Іноді цю рідину можна злити. Іноді операція необхідна для зливання жовчі та промивання внутрішньої частини живота.

Витікання жовчі відбувається приблизно в 1% випадків.

У приблизно 1 з 500 випадків жовчний проток пошкоджується під час видалення жовчного міхура.

Якщо це трапляється під час операції, це може бути відремонтовано відразу. У деяких випадках після початкової операції потрібна подальша хірургія.

Хірургічні інструменти, що використовуються для видалення жовчного міхура, також можуть пошкодити оточуючі структури, такі як кишечник, кишечник і кровоносні судини.

Цей тип травми зустрічається рідко, зустрічаючись приблизно в 1 з 1000 випадків, і зазвичай його можна відремонтувати під час операції. Іноді поранення помічають пізніше, і необхідна подальша операція.

Витікання жовчі

Деякі люди мають підвищений ризик розвитку тромбів після операції. Це відоме тромбоз глибоких вен (ДВТ) і зазвичай виникає в нозі вени.

Травма в жовчний протоці

Травма в кишечник, кишечник і кровоносні судини

Це може бути серйозним, тому що згусток може рухатись навколо тіла і може блокувати потік крові в легені (емболія легеневої артерії).

Вам може бути надано спеціальні компресійні панчохи, які можна носити після операції, щоб запобігти цьому.

Є кілька серйозних ускладнень, пов’язаних із загальним анестетиком, але це дуже рідко.

Ускладнення включають алергічну реакцію та смерть. Добре та здорова до початку вашої операції знижує ризик виникнення будь-яких ускладнень.

Деякі люди відчувають симптоми подібні до тих, що викликаються жовчними каменями після операції, в тому числі

Це відоме як синдром постхолецистектомії (ПКС), і це, як вважається, зумовлено витіканням жовчі у такі ділянки, як шлунок або жовчні камені, що залишаються в жовчних протоках.

У більшості випадків симптоми легкі та короткочасні, але вони можуть зберігатися протягом багатьох місяців. Якщо у вас є постійні симптоми, вам слід звернутися до лікаря за порадою.

Ви можете скористатися процедурою для видалення будь-яких жовчних каменів, що залишилися, або ліків для полегшення симптомів.

Тромбоз глибоких вен

Ризики від загального анестетика

Постхолецистектомічний синдром

Дізнайтеся, як ви можете звільнитись з лікарні та які заходи ви повинні зробити перед поверненням додому