Вивищений плеч

Дислоковане плече зазвичай буває після важкого падіння на руку. Це проходить від 12 до 16 тижнів, щоб зцілити після того, як плече було повернуто на місце.

Зміщення вашого плеча означає, що м’язовий суглоб вашої верхньої руки вискочив з плечової розетки. Навколишні тканини також можуть бути розтягнуті або розірвані.

Плече – це одне з найлегших суглобів, яке витісняється, оскільки шаровий шарнір сидить у дуже мілководдю. Це робить руку надзвичайно мобільним і здатним рухатися в багатьох напрямках, але також означає, що вона не дуже стійка.

Більшість людей витісняють плече під час контактних видів спорту, таких як регбі, або в аваріях, пов’язаних із спортом. У людей похилого віку причина часто падає на витягнуті руки, наприклад, після того, як він прослизає на лід.

Розлади плеча можуть протікати легше у людей, які мають високу гнучкість, наприклад, у тих, у кого є гіпермобільність суглобів (суцільні суглоби).

У більшості випадків вивихнутого плеча куля частина суглоба спливає перед плечевим розетом. Це звичайно очевидно тому, що

Як дізнатись, чи я висунув моє плече?

Набагато більше незвично для того, щоб кістка вискочила з задньої частини плечового суглоба. Це зазвичай трапляється після пошкодження епілепсії або пошкодження електричним струмом, і його легко помітити.

Якщо ви думаєте, що ви перемістили плече, негайно перейдіть до найближчого відділу аварій та надзвичайних ситуацій (A & E).

Не намагайся потиснути руку до себе, оскільки це може пошкодити тканини, нерви та кровоносні судини плечового суглоба.

Очікуючи медичну допомогу, не рухайте своїй верхній частині руки наскільки це можливо. Помістіть щось м’яке, наприклад, складене ковдру або подушку, в розрив між рукою та стороною сундуку, щоб підтримувати його. Якщо це можливо, зробіть простий слінг, щоб тримати нижню частину руки на грудях, а лікоть згинається під прямим кутом.

Коли ви отримаєте A & E, ви будете оцінені та перевірені. Зазвичай ви будете рентгенівськими, щоб переконатися, що ви не зламали кості, як це досить часто для когось, хто витіснив плече, щоб також зламати кістку своєї руки або суглоба.

Якщо у вас є перелом, подальші сканування також може бути здійснено для більш детального вивчення. Переломи з вивихом плеча вимагатимуть спеціального ортопедичного догляду і можуть включати хірургічне втручання.

Що ти повинен робити

Якщо у вас немає переломів, ваша рука обережно буде маніпулювати назад у плече, використовуючи процедуру, відоме як зменшення.

Хірургія іноді потрібна, якщо тканини, що оточують суглоб, сильно розірвані, а суглоб не стабільний. Якщо тканини є розтягнуті, але не розірвані, операцію іноді можна уникнути, виконуючи відповідні вправи для зміцнення плеча.

Вам буде надано ліки, щоб заспокоїти вас і забезпечити вам максимально розслаблене і безболісне лікування.

Зниження, як правило, здійснюється в відділі A & E, але іноді це робиться в операційному театрі під загальним анестетиком (де ви спите) під опікою ортопедичної команди.

Як виліковується вивихне плече

Ви, як правило, сидите на ліжку, коли лікар обертає вашу руку навколо плечевого суглоба, поки вона не повернеться до гнізда. Це може зайняти кілька хвилин.

Після того, як плечевий суглоб повернеться на місце, у вас часто буде інший рентген, щоб перевірити плече в правильному положенні.

Деякі люди розривають сухожилля манжета ротатора (смуги тканин, що тягнуться над верхівкою плеча), а також губ (манжет із суворої тканини, що оточує та підтримує плечевий суглоб), коли вони витісняють плече.

Відновлення з вивихного плеча

Якщо ці тканини були пошкоджені, вам може знадобитися хірургія для їх ремонту. Для деяких людей це може значно знизити ризик того, що в майбутньому знову буде витіснено одне і те ж плече (див. Нижче).

Ці операції проводяться під загальним анестетиком і все частіше проводяться з хірургією замків, використовуючи лише невеликі розрізи та артроскоп (тонку трубку з джерелом світла та камерою).

Ви можете, як правило, піти додому незабаром після скорочення, але вам доведеться відпочити вашу руку в стропі на кілька тижнів.

Вам, як правило, направляють до ортопедичного відділення для подальшої допомоги, і вас також можна віднести до фізіотерапевта для реабілітації, щоб зміцнити ваше плече.

Вас можуть попросити відпочити руку в стропі протягом двох-трьох тижнів, поки м’які тканини навколо плеча відремонтують себе.

Після цього фізіотерапевт може показати вам деякі ніжні ручні та плечові вправи, щоб робити вдома, витягнувши руку з його ряду. Це допоможе зменшити жорсткість, зняти деяку біль і нарощувати сили в плечах м’язів.

Переміщення плеча вдруге

Перш ніж почати свої вправи, тримайте лід (або мішок замороженого горошку, загорнутого в рушник для рук) на плече протягом 10 – 15 хвилин і зніміть знеболюючі засоби.

Для деяких корисних вправ, щоб ви почали, перегляньте брошуру: реабілітація після вивих плечей (PDF, 482kb).

При виконанні цих вправ нормальним є відчуття болі, дискомфорту чи розтягування. Однак, якщо у вас сильний біль протягом більше 30 хвилин, виконайте вправ менш сильно та рідше.

Краще робити короткі, часті сесії від п’яти до десяти хвилин чотири рази на день, а не один довгий сеанс, і поступово збільшувати кількість повторень, які ви робите.

Плеч може бути дуже болісним протягом перших двох-трьох тижнів вдома, і вам може знадобитися приймати знеболюючі засоби, такі як парацетамол або ібупрофен. Завжди дотримуйтесь інструкцій щодо дозування пакета.

Якщо це не контролює біль, зверніться до свого лікаря за рецептом для більш сильного знеболюючого засобу, такого як кодеїн.

Ви можете припинити носити слінг через кілька тижнів, але це займе від 12 до 16 тижнів, щоб повністю відновитись після вивихованого плеча.

Ви можете, як правило, відновити більшість заходів протягом двох тижнів, але уникати важкого підйому і займатися спортом за участю плечових рухів протягом шести тижнів до трьох місяців. Ваш ортопедичний хірург і фізіотерапевт порадять вам.

Ви, ймовірно, будете працювати протягом двох-чотирьох тижнів або довше, якщо у вас фізична робота. Обговоріть це з вашим лікарем, фізіотерапевтом або консультантом.

Якщо ви також порушили вашу руку або плече, то, можливо, доведеться носити вашу групу на строк до шести тижнів, а відновлення займе більше часу.

Якщо ви один раз перемістили плече, ви, швидше за все, знову витіснете його в майбутньому, особливо якщо вам менше 20 років.

Ваші шанси на іншу дислокацію частково залежать від того, наскільки добре тканини навколо суглоба вилікувались вперше. Це може допомогти, якщо пошкоджена тканина була хірургічно відремонтована після фіксування вивихованого плеча.

Регулярно виконуючи вправи, що рекомендує фізіотерапевт, і уникати незручних позицій рук, можна також зменшити ризик знову зняти плече.

20/01 /

20/01 /

Дізнайтеся, як фізіотерапія може сприяти зцілення та добробуту

Спільна гіпермобільність означає, що деякі або всі суглоби людини мають надзвичайно великий діапазон рухів