Важкі періоди (менорагія) – діагностика

Відвідайте свого лікаря, якщо ви відчуваєте, що ваші періоди є надзвичайно важкими. Ваш лікар буде досліджувати проблему і запропонувати лікування, щоб допомогти.

Тяжкі періоди (менорагія) діагностуються, коли ви і ваш лікар погоджуєтеся, що ваша менструальна кровотеча важка, після того, як було зроблено детальну інформацію про ваші періоди та історію хвороби.

Щоб встановити причину важких періодів, запитає лікар

Консультація ГП

Вони також задають питання про ваші періоди, в тому числі

Ваш лікар хоче знати, чи є у вас кровотеча між періодами (міжменструальна кровотеча) або після статевого акту (посткомутальна кровотеча), і чи ви відчуваєте біль у тазовій формі.

Подальше тестування

Щоб допомогти визначити причину меноррагії, ви можете провести фізичний огляд, особливо якщо у вас біль у тазовому стані або кровотеча між періодами або після статевого акту.

Ваш лікар, швидше за все, захоче знати про контрацепцію, яку ви використовуєте в даний час, чи плануєте ви її змінити, і чи є у вас майбутні плани щодо отримання дитини. Останній раз, коли у вас був тест на ширву скринінг, також буде відзначено.

Вони також запитають про вашу сімейну історію, щоб виключити успадковані стани, які можуть бути відповідальними, такі як хвороба фон Вінлебранда, яка протікає у сім’ях і впливає на здатність крові правильно згортати.

Залежно від вашої історії хвороби та результатів вашої первинної медичної експертизи, причиною вашого важкого кровотечі може знадобитися подальше дослідження.

Наприклад, якщо ви відчуваєте міжменструальну або посткомутальну кровотечу або біль у тазовій формі, вам знадобляться додаткові тести для виключення важких захворювань, таких як рак, що лежить в основі (це дуже рідко).

Якщо вам потрібно провести тазове обстеження, ваш лікар запитає, чи хотіли б ви бути представником жінки. Тазовий аналіз включатиме

Експертиза тазової маси може здійснюватися лише професіоналами охорони здоров’я, які мають кваліфікацію для їх виконання, наприклад, лікаря-терапевта або гінеколога (фахівця жіночої репродуктивної системи).

Перш ніж проводити тазове обстеження, фахівець охорони здоров’я пояснить вам процедуру та причини, чому це необхідно. Ви повинні запитати про все, що ви не впевнені. Вивчення тазу не повинно здійснюватися без вашого дозволу.

У деяких випадках менорагії може з’явитись біопсія для встановлення причини. Це буде проводити фахівець і включає в себе видалення невеликої вибірки вашої маткової підкладки для більш тісного вивчення під мікроскопом.

Повноцінний аналіз крові зазвичай проводиться для всіх жінок, які мають важкі періоди. Це може виявити залізодефіцитну анемію, яка часто виникає через втрату заліза після тривалих важких періодів.

Якщо у вас є залізодефіцитна анемія, то вам, як правило, призначають курс лікування. Ваш лікар може повідомити вас про тип найбільш підходящих для вас ліків і про те, скільки часу вам це потрібно зробити.

Якщо у вас виникають важкі менструальні кровотечі, а причина ще невідома після того, як у вас були тести, можна провести ультразвукове дослідження вашої матки для пошуку аномалій, таких як міоми (не ракові пухлини) або поліпів (нешкідливі вирощування). Ультразвук також може використовуватися для виявлення деяких форм раку.

Часто використовується трансвагінальне сканування, яке включає в себе невеликий зонд, який вставляється в піхву, щоб зробити великий образ вашої матки.

Знаки, які потребують перевірки, включаючи кровотечі після сексу, між періодами та після менопаузи