Бурсит – лікування

Більшість випадків бурситу можна лікувати вдома за допомогою методів самообслуговування та позабіржових знеболюючих засобів.

Біль, як правило, покращується протягом декількох тижнів, але набряк може тривати довше, щоб повністю зникнути.

Точно, скільки часу потрібно для відновлення, може залежати від того, де знаходиться бурсит, і чи це викликано інфекцією (септичний бурсит).

Самообслуговування

Є кілька речей, які ви можете зробити для зменшення набряку ураженого суглоба. Відпустіть суглоб, поки ваші симптоми не покращуться, і уникайте важких дій, які, ймовірно, можуть викликати додатковий біль, наприклад, біг.

Носіння підкладки може допомогти захистити суглоб від подальшої травми. Наприклад, колінні колодки можуть допомогти, якщо у вас є бурсит у суглобах коліна.

Прагнення

Лідні пакети також є гарним способом зменшення запалення та болю. Оберніть льодяник (або мішок заморожених овочів) у рушник і нанесіть на постраждалій ділянці 10-20 хвилин. Повторіть це кожні кілька годин.

Під час сну не слід лежати на боці, що має бурсит. Якщо можливо, підняття тіла над рівнем вашого серця може допомогти зменшити запалення. Наприклад, ви можете піднімати ногу на подушці, щоб підняти ноги.

Якщо у вас постраждали коліна, щиколотки або стегна, спробуйте уникнути довгих періодів стояння. Положення на м’якій поверхні може допомогти, оскільки ви можете помістити подушку між колінами, лежачи на вашій стороні. Надмірна вага також може викликати бурсит, тому може допомогти втрата ваги.

Знеболюючі засоби, такі як аспірин, парацетамол або ібупрофен, можуть полегшити біль. Ібупрофен або інші нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), такі як напроксен або диклофенак, також можуть використовуватися для зменшення набряку.

Завжди читайте паперову інформаційну брошуру, яка поставляється з ліками, щоб перевірити, що вона підходить для вас і що ви приймаєте правильну дозу.

Якщо набряк, викликаний бурситом, особливо важкий, можливо, ви захочете розглянути питання про те, щоб рідина була знеприсаджена. Ця процедура, відома як аспірація, може полегшити біль і поліпшити діапазон рухів у вашому суглобі.

Під час аспірації голка використовується для витягування рідини, перш ніж поверхня покрита соусом. Вам доведеться уникати напруженої активності приблизно через два дні.

Кортикостероїди

Якщо симптоми бурситу важкі або вони не реагують на лікування, ін’єкції кортикостероїдів є ще одним можливим варіантом лікування. Кортикостероїди містять стероїди, тип гормону, і можуть бути використані для зменшення запалення.

Антибіотики

Реферал

Ваш лікар може вводити кортикостероїди безпосередньо в постраждалій місцевості. Можливі побічні ефекти включають в себе навколишні тканини, що відпадають, і кольоровість шкіри навколо місця ін’єкції.

Ви не зможете отримати ін’єкцію кортикостероїдів, якщо у вас є септичний бурсит, і не може мати більше трьох кортикостероїдних ін’єкцій на рік у тій самій області.

Ваш лікар призначить антибіотики, якщо результати тестів підтвердять наявність септичного бурситу. Вони можуть включати в себе

Вони, як правило, приймаються як таблетки або капсули два або чотири рази на день протягом семи днів. Через сім днів ваш лікар повинен перевірити, наскільки добре ви реагуєте на антибіотики. Якщо у вас ще є ознаки зараження, вам може знадобитися приймати антибіотики ще на сім днів.

Якщо вам призначені антибіотики, важливо, щоб ви закінчили весь курс, навіть якщо ваші симптоми покращуються. Це допоможе запобігти поверненню інфекції.

Якщо протягом декількох місяців ваші симптоми не поліпшуються при лікуванні, ваш лікар може звернутися до спеціаліста. Це може бути

Вас також можуть послати, якщо у вас інфікований бурсит, який не покращується, або повторюється.

У деяких випадках хірургічне втручання може бути рекомендоване для видалення ураженої бурси, особливо там, де септичний бурсит не реагує на антибіотики.

Хірургічна операція включає в себе повністю видалення бурси, розріз на шкірі та зливання рідини з бурси (розріз і дренаж).

10/12 /

Покращуйте фітнес, не шкодячи суглобам, з легкими вправ, включаючи йогу, пілатес та плавання

Прочитайте про те, що ви можете робити для лікування та запобігання спортивних травм, і коли вам слід звернутися до лікаря