Бронхіоліт – ускладнення

Якщо ваша дитина розвиває ускладнення від бронхіоліту, цілком імовірно, що вони потребують лікарняного лікування.

Потенційні ускладнення бронхіоліту включають в себе

У рідкісних випадках бронхіоліт може супроводжуватися бактеріальною інфекцією легень, що називається пневмонією. Пневмонію треба розглядати окремо.

Хто в небезпеці?

Негайно зверніться до свого лікаря, якщо виникають будь-які з цих ускладнень.

У деяких випадках – наприклад, якщо у вашої дитини виникають важкі дихальні труднощі, вам потрібно набрати 999 та попросити швидку допомогу, щоб вашу дитину можна було доставити до лікарні. Дізнайтеся більше про те, коли звернутися за медичною допомогою та коли називати 999.

Довгострокові наслідки бронхіоліту

Хоча серйозні ускладнення зустрічаються рідко, близько 40 000 дітей з бронхіолітом щорічно допускаються до лікарні в Англії для подальшого спостереження або лікування.

Якщо ваша дитина народилася з проблемами зі здоров’ям, такими як стан серця чи легень, підвищений ризик ускладнень від бронхіоліту. Їх симптоми можуть бути більш серйозними і надходити дуже швидко. Інфекція також може призвести до погіршення будь-яких симптомів вашої дитини.

Бронхоліт, як правило, не викликає довготермінових проблем з диханням. Однак це може пошкодити клітини у дихальних шляхах вашої дитини. Цей збиток може тривати 3-4 місяці у деяких дітей, що спричиняє постійний хрип та кашель.

Може існувати зв’язок між бронхіолітом та розвитком респіраторних станів, таких як астма, у пізнішому житті. Проте посилання не повністю зрозуміло.

Не зрозуміло, чи є бронхіоліт у вигляді немовляти, який підвищує ризик розвитку астми пізніше в житті, чи існують екологічні або генетичні (успадковані) фактори, що викликають як бронхіоліт, так і астму.

Якщо ваша дитина повторює напади бронхіоліту, їхній ризик розвитку астми пізніше у житті може бути підвищений.

У Джордані був діагностований астма, коли йому було п’ять. Він і його мама Карен пояснюють, як вони справилися