Безсоння

Безсоння важко переспати або засинати досить довго, щоб відчувати себе оновленим наступного ранку.

Звичайна проблема, яка, як вважається, регулярно впливає на кожен третій чоловік, і це особливо поширена у літніх людей.

Якщо у вас є безсоння, ви можете

Часом епізоди безсоння можуть прийти і йти, не викликаючи жодних серйозних проблем, але для деяких людей це може тривати місяці чи навіть роки одночасно.

Постійна безсоння може істотно вплинути на вашу якість життя. Це може обмежити те, що ви можете зробити протягом дня, вплинути на ваш настрій, а також привести до проблем взаємодії з друзями, родиною та колегами.

Немає офіційних вказівок щодо того, скільки сну ви повинні отримати кожну ніч, тому що кожен інший.

Скільки я потребую?

У середньому “нормальна” кількість сну для дорослої людини вважається приблизно 7-9 годинами на добу. Діти та діти можуть спати набагато довше, ніж це, тоді як літні люди можуть спати менше.

Важливим є те, чи відчуваєш ти достатньо сон, і чи є ваш сон хорошим. Ви, напевно, не отримуєте достатньо хорошого сну, якщо ви постійно відчуваєте себе втомленим протягом усього дня, і це впливає на ваше повсякденне життя.

Ви можете спробувати самооцінювати сон, щоб дізнатись, чи є у вас справи.

Не завжди зрозуміло, що викликає безсоння, але з цим часто пов’язано

Дізнайтеся більше про причини безсоння.

Є кілька речей, які ви можете спробувати допомогти собі отримати спокійний сон, якщо у вас є безсоння. До них відносяться

Що викликає безсоння?

Деякі люди вважають, що сплячі таблетки без рецепта корисні, але вони не розглядають основну проблему, і вони можуть мати неприємні побічні ефекти.

Читайте більше порад щодо самодопомоги для безсоння.

Запишіться на зустріч, щоб побачити свого лікаря, якщо вам важко заснути чи заснути, і це впливає на ваше повсякденне життя, особливо якщо це було проблемою протягом місяця або більше, а вищезазначені заходи не допомогли.

Ваш лікар може запитати вас про вашу спальну поведінку, ваш щоденний споживання алкоголю та кофеїну, а також ваші загальні способи життя, такі як дієта та фізичні вправи.

Що ви можете зробити з цим

Вони також перевірять вашу історію хвороби на будь-яку хворобу або ліки, які можуть сприяти вашої безсоння.

Ваш лікар може запропонувати зберігати щоденник денного сну на пару тижнів, щоб допомогти їм краще зрозуміти ваші сну. Кожного дня зробіть на увазі такі речі, як час, коли ви ходили спати і прокинулися, скільки часу вам заснули, і скільки разів ви прокинулися вночі.

Ваш лікар спочатку спробує визначити та лікувати будь-які основні стану здоров’я, такі як тривога, які можуть спричинити проблеми зі сном.

Коли побачити свого лікаря

Вони, ймовірно, також обговорять те, що ви можете робити вдома (див. Вище), що може допомогти покращити ваш сон.

У деяких випадках може бути рекомендований спеціальний тип когнітивно-поведінкової терапії (КПТ), призначений для людей з безсонням (CBT-I). Це тип розмовної терапії, який спрямований на те, щоб уникнути думок і поведінки, які впливають на ваш сон. Це зазвичай є першим рекомендованим лікуванням і може допомогти довгостроково поліпшити ваш сон.

Рецептурні сплячі таблетки зазвичай розглядаються лише як крайній засіб, і їх слід використовувати лише кілька днів або тижнів за один раз. Це тому, що вони не ставляться до причини вашої безсоння і пов’язані з рядом побічних ефектів. Вони також можуть стати менш ефективними з плином часу.

Дізнайтеся більше про лікування безсоння.

Лікування безсоння

Дізнайтеся, які легкі зміни способу життя ви можете зробити для покращення сну

Візьміть наш вікторини, щоб побачити, як ви оцінюєте

Доктор Кріс Вільямс пояснює, що ви можете зробити, щоб дати вам найкращий шанс на сон. Цей подкаст – це одна із серій з восьми частин для Moodzone

Позбавлення сну може мати глибокі наслідки для вашого психічного та фізичного здоров’я