Бактеріальний вагіноз – лікування

Бактеріальний вагіноз (ВВ) можна успішно лікувати антибіотиками.

В даний час немає жодних доказів того, що пробіотики, такі як ті, що знаходяться в деяких йогуртах, здатні лікувати або запобігати ВВ.

Метронідазол є найбільш поширеною та переважною антибактеріальною терапією для ВВ. Він доступний у трьох формах. Це такі

Антибіотики

У більшості випадків рекомендовані препарати метронідазолу, прийняті протягом п’яти-семи днів, оскільки вони вважаються найбільш ефективним лікуванням. Вони можуть бути прийняті, якщо у вас є симптоми Б.В. під час вагітності.

Якщо ви годуєте груддю, рекомендується використовувати метронідазоловий гель, оскільки таблетки можуть вплинути на грудне молоко.

Подальше лікування

Іноді альтернативний антибіотик може бути рекомендований замість метронідазолу, наприклад, крему кліндаміцину, який застосовується до внутрішньої частини піхви один раз на день протягом семи днів. Цей крем може бути призначений, якщо ви мали реакцію на метронідазол у минулому, наприклад.

Який курс антибіотиків вам прописано, важливо закінчити це, навіть якщо ви почнете почувати себе краще. Це допомагає зменшити ризик симптомів, що зберігаються або повторюються.

Метронідазол може викликати нудоту, блювоту та легкий металевий смак у роті. Найкраще це приймати після їжі. Зверніться до свого лікаря, якщо ви починаєте блювоти, коли ви приймаєте препарат. Вони можуть рекомендувати спробувати альтернативну форму лікування.

Не вживайте алкоголь під час прийому метронідазолу та принаймні 48 годин після закінчення курсу антибіотиків. Вживання алкоголю під час прийому цього лікарського засобу може викликати більш серйозні побічні ефекти.

Для деяких жінок перший курс лікування не лікує Б. ефективно.

Якщо ваша первинна терапія була невдалою, лікар повинен буде перевірити, чи правильно ви прийняли ліки. Якщо ви це зробили, то вам може бути призначено один з варіантів, описаних вище.

Якщо у вас є внутрішньоматковий пристрій (ВМС), який може сприяти вашим ВВ, ваш лікар може рекомендувати видалити його та використовувати альтернативну форму контрацепції.

Вагінальні процедури корекції рН

Вагінальні процедури корекції рН є відносно новим способом лікування ВВ. Вони зазвичай включають застосування гелю всередині вашої піхви, що змінює кислотний баланс, що робить його менш гостинним середовищем для шкідливих бактерій. Більшість вагінальних процедур корекції рН доступні через лічильник фармацевтів.

Переадресація до фахівця

Речі, які потрібно уникати під час лікування

Однак незрозуміло, наскільки ефективними є ці лікування для лікування ВВ. Деякі дослідження показали, що вони можуть допомогти, тоді як інші вважають, що вони неефективні або менш ефективні, ніж антибіотики.

Якщо у вас є короткі епізоди БВ за короткий проміжок часу, ваш лікар може направити вас на спеціаліста з генітаріальної медицини (ГУМ) для подальшого дослідження та лікування.

Якщо ви вагітні, то можете звернутися до своєї акушерки або акушерки (спеціаліста з вагітності), які можуть обговорити з вами варіанти лікування.

Поки ви лікуєтеся за BV, є деякі речі, які слід уникати, щоб зменшити ймовірність невдалого лікування.

Наприклад, вам слід уникати очищення внутрішньої частини вашої піхви (душування) або використання антисептиків, ароматичних мила та міхурових ванн.

Статті та відео про контрацепцію, ІПСШ та про секс. Включає розділ для підлітків