Афазія

Афазія – це стан, який впливає на мозок і призводить до проблем правильної використання мови.

Люди з афазією роблять помилки в словах, які вони використовують, іноді використовуючи неправильні звуки одним словом, вибираючи неправильне слово або вставляючи слова неправильно.

Афазія також впливає на розмову та письмо однаково. Багато людей з цією умовою ускладнює розуміння слів і речень, які вони чують чи читають.

Афазія обумовлена ​​пошкодженням частин мозку, відповідальними за розуміння та використання мови. Загальні причини включають в себе

Дізнайтеся більше про причини афазії.

Афазія часто класифікується як “експресивна” або “сприйнятлива” афазія залежно від того, чи існують труднощі з розумінням або вираженням мови, або обома.

Чому відбувається афазія?

Симптоми можуть варіюватися від поєднання декількох слів до ускладнення з усіма формами спілкування, такими як читання, написання, називання об’єктів та розуміння мови.

Деякі люди не знають, що їх мова не має сенсу і розчаровується, коли інші не розуміють.

Дізнайтеся більше про симптоми афазії.

Мовний і лінгвістичний терапевт (СЛТ) зазвичай діагностує стан, перевіряючи ваші мовні можливості. Вони також можуть допомогти організувати лікування.

Мова та мовна терапія є основним видом лікування людей з афазією. Це має на меті допомогти відновити певну вашу здатність спілкуватися, а також допомогти вам у розробці альтернативних способів спілкування, якщо це необхідно.

Ви можете отримувати мовну та мовну терапію на індивідуальній основі або в групі залежно від ваших потреб та наданої послуги.

Види афазії

Все більше число комп’ютерних програм доступні для підтримки людей з афазією. Проте, важливо почати використовувати їх за допомогою викладача мовлення та мови.

Наскільки успішне лікування відрізняється від людини до людини, але більшість людей з афазією дещо відновлюють, а деякі повністю відновлюються. Навіть якщо афазія зберігається, це не означає, що людина не може жити незалежним і значущим життям.

Проте, шанси на одужання людей з афазією, пов’язані з прогресуючими неврологічними станами, є поганими. Це тому, що не існує способу відновлення чи запобігання постійного травмування мозку.

Коли афазія спричинена прогресуючим станом, лікування зосереджується на тому, щоб максимально використати можливості людей, а також на розробці інших способів спілкування, підготовки до того часу, коли мова буде складнішою.

Як афазія лікується?

Дізнайтеся більше про діагностику афазії та лікування афазії.

Проблеми життєдіяльності з афазією можуть вплинути на те, як людина відчуває себе та взаємодіє з іншими. У деяких випадках це може призвести до

Якщо ви турбуєтеся про когось із афазією, рекомендуйте їм обговорити будь-які проблеми із своїм ГП або членом їхньої групи допомоги, щоб отримати доступ до відповідної підтримки. Якщо людина не може це зробити самі, вони можуть вимагати, щоб хтось спілкувався від їх імені.

Ускладнення

Афазія є одним з найпоширеніших розладів комунікації, що впливають на головний мозок. Хоча немає офіційних даних, Асоціація обстежень оцінює понад 376 тисяч осіб, що вийшли з лазів. Живуть з афазією.

Афазія може впливати на людей будь-якого віку, включаючи дітей. Це найчастіше у людей старше 65 років, як інсульт, і загальні прогресуючі неврологічні захворювання, як правило, впливають на людей похилого віку.

Хто постраждав?

Поради щодо способів допомогти вам спілкуватися з тими, хто має проблеми з розумінням, спілкуванням або слухом