Астма – лікування

Якщо у вас астма, ви повинні мати можливість вести повне і необмежене життя. Для більшості людей лікування є ефективним, і вони повинні дозволити вам тримати стан під контролем.

Різні методи лікування астми наведені нижче. Ви також можете ознайомитись з підсумками плюсів і мінусів лікування астми, що дозволить вам порівняти ваші варіанти лікування.

Ліки від астми зазвичай даються інгаляторами – пристроями, які доставляють ліки безпосередньо в легені, коли ви дихаєте.

Вживання ліків з астми

Це ефективний спосіб прийому ліків від астми, оскільки більшість із них йдуть прямо до легенів, і дуже мало в інших місцях тіла.

Кожен інгалятор працює трохи по-іншому. Ви повинні пройти навчання свого лікаря або медсестри про те, як використовувати свій пристрій або як допомогти вашій дитині користуватися ними. Це потрібно перевіряти не рідше одного разу на рік.

Деякі інгалятори – каністри з підвищеним тиском, схожі на спрей-дезодорант або освіжувач повітря. Ви натискаєте інгалятор під час дихання, тому пари, що містять ліки, можуть перейти у ваші легені.

Деякі інгалятори не мають герметичних каністрів, але містять препарат у формі сухого порошку, як правило, у капсулі, яка проколюється, коли інгалятор “занурюється”.

Неможливо використовувати прокладку з цими інгаляторами, і, на відміну від герметичних каністрів, порошок повинен швидко і сильно вдихатись, якщо ліки досягають легень.

Ущільнювальні інгалятори з каністру можуть працювати краще, якщо їх подавати через прокладку – порожню пластикову або металеву тару з мундштуком на одному кінці та отвір для інгалятора на іншому.

Дітям у віці до трьох років може бути прокладка, прикріплена до обличчя, а не мундштук, оскільки це може полегшити для них дихання в ліки.

При використанні прокладки пари з інгалятора випускаються в контейнер, де воно тримається, коли ви дихаєте повільно і поступово, доки ваші легені не заповнені. Потім ви повинні тримати дихання, перш ніж розслабитися, щоб пара мала час, щоб осісти в легенях.

Це може зробити препарат більш ефективним, оскільки значно більше його доходить до легенів, і значно менше залишається у роті або проковтнуто, де він не впливає на ваші легені, але, ймовірно, спричиняє можливі небажані ефекти.

Приховувальні інгалятори

Проміжники також корисні для зниження ризику молочниці в ротовій порожнині або горлі, що може бути побічним ефектом деяких інгаляційних ліків, що запобігають астмі.

Показати превенторні інгалятори

Інші види лікування та “додаткові” терапії шоу

Проміжники також можуть бути дуже корисними для людей, які важко знайти використання інгаляторів, таких як маленькі діти. Оскільки спейсери також покращують розподіл ліків у легені, їх регулярне використання переважно в багатьох випадках, особливо для протизапальних препаратів, навіть у людей, які добре використовують інгалятори.

Хочете знати більше?

Знижувальні інгалятори – звичайно сині – приймаються для швидкого зняття симптомів астми.

Інгалятор зазвичай містить ліки, названі бета2-агонітом короткочасного дії, який працює, розслаблюючи м’язи навколо звужених дихальних шляхів. Це дозволяє дихальним шляхам відкриватися ширше, що полегшує повторне дихання.

Інгалятори Reliever не зменшують запалення в дихальних шляхах, тому вони не роблять астми кращого в довгостроковій перспективі – вони призначені лише для полегшення симптомів.

Приклади ліків, що поглиблюються, включають сальбутамол і тербуталін. Вони, як правило, безпечні ліки з незначною кількістю побічних ефектів, за винятком надмірного використання.

Проте, вони мають бути рідко, якщо вони коли-небудь потрібні, якщо астма добре контролюється, і кожен, хто потребує їх три або більше разів на тиждень, повинен переглянути їх лікування.

Кожному, хто має астму, слід призначати інгалятор, який також називається “питвором”.

Побічні ефекти лікування показують

Хочете знати більше?

Випадок астми

Превенторні інгалятори – зазвичай коричневі, червоні або помаранчеві – працюють з часом, щоб зменшити кількість запальних процесів та чутливість дихальних шляхів, а також зменшити шанси на напади астми.

План дій персональної астми

Вони повинні використовуватися регулярно (як правило, двічі, а іноді один раз на день) і протягом невизначеного часу, щоб тримати астму під контролем.

Якийсь час вам доведеться використовувати щоденний інгалятор, перш ніж отримати повну користь. Вам іноді може знадобитися блакитний інгалятор для зняття легенів, але ваша терапія повинна бути переглянута, якщо вам часто потрібні вони.

Превенторний інгалятор зазвичай містить препарат, що називається інгаляційним кортикостероїдом. Прикладами превентивних лікарських засобів є беклометазон, будесонід, флютиказон, циклесонід та мометазон.

Превенторне лікування слід проводити регулярно, якщо у вас є щось більше, ніж випадкові симптоми від вашої астми, і, звичайно, якщо ви відчуваєте потребу в застосуванні інгалятора питної більш як два рази на тиждень.

Деякі інгаляційні кортикостероїди іноді можуть викликати легку грибкову інфекцію (пероральний молочницю) у ротовій порожнині та горлі, тому ретельно промивайте рот після вдихання дози. Використання спейсерного пристрою також зменшує цей ризик. Додаткову інформацію про побічні ефекти див. Нижче.

Куріння може зменшити ефекти превенторних інгаляторів.

Хочете знати більше?

Якщо ваша астма не реагує на початкове лікування, доза попереджувального інгалятора, яку ви приймаєте, може збільшитися за згодою з вашою групою охорони здоров’я.

Якщо це не керує вашими симптомами астми, вам може бути призначений інгалятор, що містить ліки, яке називається тривалої дієздатності (тривалої дії бронходилататора / тривалої дії бета2-агоніста або LABA).

Ці роботи працюють так само, як короткошвидкісні шприцери. Хоча вони працюють трохи довше, їх наслідки можуть тривати до 12 годин. Це означає, що регулярне прийом їх двічі на день забезпечує цілодобову обкладинку.

Регулярне використання тривимірних респіраторів може також допомогти зменшити дозування попереджувальних ліків, необхідних для боротьби з астмою. Приклади тривимірних респіраторів включають формотерол і сальметерол, а останнім часом – вальантерол, що може тривати до 24 годин.

Тим не менш, як короткошвидкісні респіратори, тривалі респіратори не зменшують запалення в дихальних шляхах. Якщо вони приймаються без попереджувального засобу, це може дозволити погіршити стан, маскуючи симптоми, збільшуючи ймовірність виникнення раптової та потенційно небезпечної для життя важкої атаки.

Тому ви завжди повинні використовувати інгалятор з тривалим терміном дії у поєднанні з попереджувальним інгалятором і ніколи не сам.

З огляду на це, більшість препаратів з довгостроковими дією призначають в інгаляторі “комбінації”, який містить як інгаляційний стероїд (як запобіжник), так і бронходилататор тривалий час у одному пристрої.

Приклади комбінованих інгаляторів включають Seretide, Symbicort, Fostair, Flutiform та Relvar. Вони звичайно (але не завжди) фіолетові, червоні та білі, або мармурові.

Якщо регулярне ефективне введення препарату з запобіжником і тривалим напором питєю все ще не дозволяє контролювати симптоми астми, то можна пробувати додаткові ліки. Дві можливі варіанти включають в себе

Якщо ваша астма все ще не контролюється, вам можуть бути призначені регулярні стероїдні таблетки. Це лікування, як правило, контролюється спеціалістом з дихання (спеціаліст з астми).

Пероральні стероїди є потужними протизапальними запобіжниками, які зазвичай використовуються двома способами

Довготривале застосування пероральних стероїдів має серйозні можливі побічні ефекти, тому вони використовуються тільки тоді, коли були пробувати інші варіанти лікування, і після обговорення ризиків та переваг з вашою командою охорони здоров’я.

Детальніше про побічні ефекти стероїдних таблеток див. Нижче.

Омалізумаб, також відомий як Xolair, є першим з нової категорії ліків, що зв’язується з одним з білків, що залучаються до імунної відповіді і знижує його рівень у крові. Це знижує ймовірність виникнення імунної реакції та атаки астми.

Ліцензується для використання у дорослих та дітей старше 6 років при астмі.

Національний інститут здоров’я та догляду (NICE) рекомендує, щоб омалізумаб використовувався у людей з алергічною астмою, які потребують постійного або частого лікування пероральними кортикостероїдами.

Омалізумаб дають у вигляді ін’єкції кожні два-чотири тижні. Його слід призначати тільки в спеціалізованому центрі. Якщо омалізумаб не контролює симптоми астми протягом 16 тижнів, лікування слід припинити.

Хочете знати більше?

Бронхіальна термопластика – це порівняно нова процедура, яка може використовуватися в окремих випадках важкої астми. Він працює, знищуючи деякі м’язи навколо дихальних шляхів у легенях, що може знизити їх здатність звужувати дихальні шляхи.

Процедура проводиться або з седацією, або під загальним анестетиком. Бронхоскоп (довга, гнучка трубка), що містить зонд, вставляється в легені через рот або ніс, тому торкається дихальних шляхів.

Що таке догляд за астмою? Показати

Датчик потім використовує контрольоване тепло, щоб пошкодити м’язи навколо дихальних шляхів. Зазвичай потрібні три сеанси лікування, принаймні три тижні між кожним сеансом.

Професійна астматична шоу

Є деякі дані, що показують, що ця процедура може зменшити напади астми та покращити якість життя когось із важкою формою астми.

Додаткові терапії показують

Проте довгострокові ризики та переваги поки не повністю зрозумілі. Існує невеликий ризик, що він спричинить атаку астми, що іноді вимагає госпіталізації.

Вам слід цілком обговорити цю процедуру з вашим клініцистом, якщо лікування пропонується.

Хочете знати більше?

Препарати є безпечним і ефективним лікарським засобом, і мають небагато побічних ефектів, якщо вони не використовуються занадто багато. Основні побічні ефекти включають м’яке втручання рук (тремор), головні болі та судоми м’язів. Вони зазвичай трапляються лише з високими дозами інгалятора для зняття пилу та, як правило, тривають лише кілька хвилин.

Превентивні засоби дуже безпечні у звичайних дозах, хоча вони можуть викликати ряд побічних ефектів при високих дозах, особливо при тривалому застосуванні.

Головним побічним ефектом превенторних інгаляторів є грибкова інфекція рота або горла (пероральний кандидоз). Ви також можете розвинути хриплий голос і біль у горлі.

Використання спейсера може допомогти уникнути цих побічних ефектів, а також може промити рот або чистити зуби після використання превентивного інгалятора.

Ваш лікар або медсестра будуть обговорювати з вами необхідність балансу контролювати вашу астму з ризиком побічних ефектів і як зберегти побічні ефекти до мінімуму.

Пом’якшувачі довготривалої дії можуть спричинити аналогічні побічні ефекти для короткошвидкісних респіраторів. Ви повинні стежити за початком лікування та регулярно переглядати його. Якщо ви виявите, що немає користі від використання питної тривалої дії, його слід припинити.

Теофіллін таблетки, як відомо, викликають побічні ефекти у деяких людей, включаючи нудоту, блювоту, тремор та помітні серцебиття (серцебиття). Звичайно, їх можна уникнути шляхом регулювання дози відповідно до періодичного вимірювання концентрації теофіліну в крові.

Побічні ефекти агоністів лейкотрієнових рецепторів можуть включати животичний (черевний) біль і головні болі.

Пероральні стероїди несуть ризик, якщо вони приймаються більше трьох місяців, або якщо вони приймаються часто (більше трьох або чотирьох курсів стероїдів на рік). Побічні ефекти можуть включати в себе

За винятком підвищеного апетиту, який дуже часто зустрічається людям, що приймають оральні стероїди, більшість з цих небажаних ефектів є рідкістю.

Проте, це гарна ідея регулярно стежити за ними, особливо побічні ефекти, які не відразу очевидні, такі як високий артеріальний тиск, виснаження кісток, діабет та глаукома.

Вам буде потрібно регулярні зустрічі, щоб перевірити їх.

Хочете знати більше?

План дій щодо астми (див. Нижче) допоможе вам визнати початкові симптоми атаки астми, вміти реагувати, а також звертатися за медичною допомогою.

У більшості випадків будуть рекомендовані наступні дії

Якщо ваші симптоми покращуються, і вам не потрібно називати 999, вам все одно слід звернутися до лікаря або медсестри астми протягом 24 годин.

Якщо ви потрапляєте до лікарні, то вам буде надано комбінацію кисню, пилососу та запобіжника ліків, щоб привести вашу астму під контроль.

Ваш персональний план дій щодо астми потрібно буде переглянути після атаки астми, тому причини атаки можуть бути визначені та уникнути в майбутньому.

Хочете знати більше?

Як частина вашої первинної оцінки, вам слід заохотити до розробки особистого плану дій з приводу астми з лікарем або медсестрою астми.

Якщо ви потрапили до лікарні через атаку астми, вам слід запропонувати план дій (або можливість переглянути існуючий план дій), перш ніж ви їдете додому.

План дій має містити інформацію про вашу лікарську астму та допоможе вам розпізнати, коли симптоми погіршуються і які кроки потрібно вжити. Вам також слід отримати інформацію про те, що робити, якщо у вас є атака на астму.

Ваш персональний план дій щодо астми слід переглянути з лікарем або медсестрою астми принаймні один раз на рік або частіше, якщо симптоми важкі.

Як частину вашого плану астми, вам може бути наданий піковий витратомір. Це дасть вам ще один спосіб контролювати вашу астму, а не покладатися лише на симптоми, тому ви можете розпізнати знос раніше та вжити відповідних заходів.

Хочете знати більше?

Ваш лікар або медсестра зможуть адаптувати вашу астму до симптомів. Іноді вам може знадобитися високий рівень ліків, ніж у інших.

Вам слід запропонувати

Важливо також, щоб ваш лікар або фармацевт навчав вас правильно використовувати ваш інгалятор, оскільки це є важливою частиною догляду за астмою.

Якщо це можливо, у вас є астма, пов’язана з вашою роботою (професійна астма), вам буде запропоновано звернутися до спеціаліста з дихання, щоб підтвердити діагноз.

Якщо ваш роботодавець має службу гігієни праці, вони також повинні бути поінформовані разом з офіцером вашого здоров’я та безпеки.

Ваш роботодавець несе відповідальність за захист від причин професійної астми. Інколи може бути можливим замінити або видалити речовину, що викликає вашу професійну астму з вашого робочого місця, перевести вас на іншу роль у компанії або носити захисне дихальне обладнання.

Проте вам може знадобитися розглянути питання про зміну вашої роботи або переїзді з робочого середовища, в ідеалі протягом 12 місяців після розвитку симптомів.

Деякі люди з професійною астмою можуть мати право на допомогу з інвалідності на виробничі травми.

Хочете знати більше?

Було запропоновано ряд додаткових терапій для лікування астми, у тому числі

Проте є мало доказів того, що будь-яке з цих методів лікування, крім вправ для дихання, є ефективним.

Є деякі дані, що дихальні вправи можуть поліпшити симптоми та зменшити потребу в ліки для пияцтва у деяких людей. До них відносяться дихальні вправи, викладені фізіотерапевтом, йога та метод Бутейко (метод, що включає уповільнене, контрольоване дихання).

Хочете знати більше?

За даними UK Asthma, у кожному з п’яти будинків є хтось, хто живе з астмою

Що робити при атаці астми, в тому числі як виявляти попереджувальні знаки та мати особистий план дій

Майже 1 з 10 людей, що живуть з астмою, використовують додаткову медицину. Дізнайтеся, які засоби правового захисту працюють, а які ні

31/07 /

31/07 /