Аспергільоз

Аспергільоз – це назва групи грибкових стану, спричиненої цвіллю під назвою aspergillus.

Він зазвичай вражає дихальну систему (тріщину, пазухи та легені) і викликає хрипи та кашель, але може поширюватися в будь-якому місці тіла.

Аспергільозу зазвичай можна лікувати ліки, але в деяких випадках це дуже серйозне і потенційно небезпечне для життя.

Ви можете отримати аспергільоз, якщо ви вдихаєте крихітні частинки форми аспергіль, які висять у повітрі.

Форма зустрічається у багатьох різних місцях, але це особливо поширене

У більшості людей вдихання аспергільних частинок не є проблемою, тому що ваша імунна система швидко їх знищує. Однак, аспергільоз може розвинутися, якщо у вас виникла хвороба легень, така як астма чи муковісцидоз, або якщо у вас слабша імунна система.

Як ви отримуєте аспергільоз?

Аспергільоз не заразна, тому його не можна передавати від людини до людини.

Дізнайтеся більше про причини аспергільйозу.

Симптоми аспергільозу різняться.

Загальні симптоми можуть включати в себе

Зв’яжіться зі своїм лікарем, якщо у вас виникають сильні або постійні симптоми аспергільозу, особливо якщо у вас слабка імунна система. Існує кілька тестів, які можуть призвести до діагностики.

Дізнайтеся більше про симптоми аспергільозу та діагностики аспергільозу.

Симптоми аспергільозу

Основні види аспергільозу, що впливають на легені, є

Форма Aspergillus також іноді може заражати інші частини тіла, включаючи шкіру, очі, пазухи та інші внутрішні органи, головним чином у людей з слабкою імунною системою.

Алергічний бронхолегеневий аспергільоз (ABPA) викликаний алергією на інгаляцію частинок аспергільуса і, як правило, викликає хрипи, задишку, кашель з слизом, а іноді і кров. Це викликано імунною системою, що реагує на форму аспергіль.

АБПА зазвичай впливає на людей з астмою або муковісцидозом. За оцінками, ABPA може постраждати близько 1 з кожної 40 людей з астмою.

Види аспергиллеза

Існує також дуже схожий стан, що називається важкою астмою з сенсибілізацією грибків (SAFS).

Хронічний легеневий аспергільоз (ЦПА) – це тривале інфікування, яке зазвичай впливає лише на людей з легеневими захворюваннями, такими як туберкульоз (ТБ), хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОБЛ) або саркоїдоз. Поряд з постійним кашлем, задишка, втома та схуднення, кашель крові є загальним симптомом.

CPA іноді може викликати аспергільома (грибний м’яч), що росте в легенях. Це також може призвести до того, що легені стають постійно руйнованими, якщо вони не лікуються.

Лікування аспергільозу

За оцінками, в Англії близько 400-750 людей мають CPA.

Закон CPA вимагає від спеціалістів додаткового лікування протигрибковими препаратами і, як правило, є довгостроковим. Національний аспергільозний центр пропонує фахівцям із спостереження за пацієнтами з CPA.

Інвазивний легеневий аспергільоз (ІПА) зазвичай впливає лише на людей із слабкою імунною системою, таких як люди, які отримали трансплантацію кісткового мозку або лікування раку, або людей з ВІЛ або СНІД. Це самий серйозний тип аспергільозу.

Якщо у вас є IPA, імовірно, у Вас буде підвищена температура, а також легеневі симптоми, такі як кашель, біль у грудях або задишка.

У IPA аспергільна форма може поширюватися кров’ю від легенів до мозку, очей, серця або нирок. Це дуже серйозно і може загрожувати життю, якщо його не трактують швидко.

За оцінками, ІПА впливає на один з кожних чотирьох людей, які мали трансплантацію кісткового мозку, трансплантацію серця або легені або хіміотерапію з високою дозою для лейкемії (рак клітин крові).

Запобігання аспергільйозу

Лікування аспергільозу залежить від конкретного типу.

ABPA і SAFS, як правило, лікуються стероїдними препаратами для послаблення реакції імунної системи на частинки аспергіль, а також протигрибкові препарати, які допомагають вбити форму.

CPA і аспергільома можна лікувати довгостроковим протигрибковим препаратом. У деяких випадках операція може бути необхідна для видалення аспергільоми з легенів, запобігання кровотечі в легенях або видалення інфікованих тканин.

ІПА лікується в лікарні за допомогою потужних протигрибкових препаратів, які дають краплями у вену. Інфекція може поширюватися дуже швидко, і люди, які розробляють IPA, зазвичай дуже хворіють. Це означає, що, на жаль, близько половини тих, хто має стан, вмирають від нього.

Дізнайтеся більше про те, як лікується аспергільоз.

Зовсім неможливо повністю уникнути форми цукру Aspergillus, але існують запобіжні заходи, які можна зробити, щоб зменшити вплив, якщо ви ризикуєте аспергільозом.

Спробуйте уникати місць, де часто виявляється форма, наприклад

Якщо у вас є ослаблена імунна система, вам також можуть порадити вживати додаткових заходів обережності, наприклад, одягати маску для обличчя та тривалий курс лікування протигрибковими препаратами.

Дізнайтеся більше про запобігання аспергільйозу.

30/09 /

30/09 /

Дізнайтеся про симптоми алергії, як вони лікуються, і як можна уникнути алергічних реакцій

Читайте про те, що ви повинні робити, якщо ви кашляєте кров і з’ясуєте, що може бути причиною