Аспергільоз – Діагностика

Якщо це можливо, що у вас є аспергільоз, можна провести ряд перевірок і тестів для підтвердження діагнозу та визначення конкретного типу.

Важливо точно описати, які симптоми у вас є, оскільки симптоми аспергільозу можуть дещо відрізнятися між різними типами.

Наприклад, хрипання є більш імовірним симптомом алергічного бронхолегеневого аспергільйозу (ABPA) або важкої астми з сенсибілізацією грибків (SAFS), тоді як тривалий кашель і незрозуміла втрата маси тіла частіше викликані хронічним легеневим аспергільозом (CPA )

Симптоми та історія хвороби

Ваша медична історія також буде врахована, оскільки різні типи аспергільозу пов’язані з різними основними проблемами зі здоров’ям.

ABPA і SAFS тісно пов’язані з астмою чи муковісним фіброзом, тоді як інвазивний легеневий аспергільоз (ІПА) частіше зустрічається у людей з ослабленими імунними системами.

Алергічні тести

Якщо підозрюється ABPA або SAFS, у вас, як правило, буде тест на шкіру.

Ваша шкіра буде розігнана голкою, яка містить невелику кількість форми аспергіль. Якщо у вас алергія, то область шкіри, де була введена голка, вийде в жорсткий червоний удар.

Крім того, ваша кров може бути перевірена на антигерцити Aspergillus, що називаються антитілами IgE. Вони виробляються вашою імунною системою, якщо у вас алергія на форму аспергіль.

Якщо ваші симптоми не вважаються викликаними алергією, у вас може бути аналіз крові для перевірки різних антиперспірансів аспергілла, які називаються антитілами IgG.

Це вказує на те, що ви заразилися формою аспергілла, наприклад, у випадках СРА.

Зразок вашої слизу теж можна перевірити, щоб побачити, чи містить він цвіль.

Рентген грудної клітки може допомогти визначити, чи є у вас CPA, оскільки це може показати, чи є у вас легкі простір (порожнини) чи грибкові м’язи (аспергільйоми).

Аналізи крові та слизу

Комп’ютерна томографічна (КТ) сканування корисно для діагностики ABPA або SAFS, оскільки вона більш детальна та може показати менш очевидні пошкодження або слиз в легенях. Він також може виявити шкоду, заподіяну IPA.

Рентгенівські промені і скани

Бронхоскопія та біопсія

У деяких випадках процедура, яку називають бронхоскопією, може бути проведена, щоб ваш лікар міг безпосередньо побачити усередині легенів та дихальних шляхів.

Бронхоскопія передбачає введення довгої, гнучкої трубки з камерою в кінці у ваші легені через ніс або рот.

Під час бронхоскопії невеликий шматочок ураженої тканини може бути видалений (відомий як біопсія), щоб протестувати його за формою аспергіль.

Якщо ви думаєте, що у вас алергія, ось поради щодо того, як отримати діагноз – затверджені тести на алергію

Дізнайтеся, чому використовується біопсія та як виконуються різні типи