Аневризма черевної аорти – Профілактика

Найкращий спосіб запобігти аневризмі або зменшити ризик розвитку аневризми, що зростає і, можливо, розрив, полягає в тому, щоб уникнути всього, що може пошкодити кров’яні судини.

Це включає

Якщо ваш лікар виявляє наявність високого кров’яного тиску або високого рівня холестерину, то вам можуть бути призначені ліки для обох. Це зменшить ризик розвитку аневризми черевної аорти (ААА).

Куріння

Куріння є основним фактором ризику розвитку аневризми, оскільки це викликає атеросклероз (зміцнення артерій) і підвищення артеріального тиску.

Тютюновий дим містить речовини, які можуть пошкодити стінки артерій.

Дієта

Відомо, що курці в сім разів частіше, ніж некурники, розробляють ААА.

Чим більше ви курите, тим більший ризик. Люди, які регулярно курять понад 20 сигарет на день, можуть мати більш ніж у 10 разів ризик некурящих.

Якщо ви хочете зупинити куріння, ваш лікар зможе передати вам послуги «Стоп паління», яка дасть вам особливу допомогу та поради щодо найкращих способів кинути палити.

Ви також можете зателефонувати до служби підтримки “Smokefree” за телефоном 0800 022 4332. Спеціально навчений персонал служби технічної підтримки може запропонувати Вам безкоштовну експертну пораду та заохочення.

Дізнайтеся більше про припинення куріння та терапії заміною нікотину (NRTs), що полегшить відмову.

Вживання їжі з високим вмістом жиру підвищує ризик атеросклерозу.

Особливо важливо обмежити кількість їжі, яку ви їсте, з високим вмістом насичених жирів, такими як печиво, тістечка, вершкове масло, сосиски та бекон.

Вправу

Це тому, що вживання надто багато насиченого жиру може привести до високого рівня холестерину, який може накопичуватися в стінках артерій.

Вага

Дізнайтеся більше про високий рівень холестерину. Дізнайтеся більше про здорову їжу та про те, як зменшити кількість насиченого жиру, який ви їсте.

Бути активним і робити регулярні вправи знижує артеріальний тиск, зберігаючи ваше серце і кровоносні судини в хорошому стані.

Регулярні вправи також можуть допомогти вам схуднути, що також допоможе знизити артеріальний тиск.

Дорослі повинні робити принаймні 150 хвилин (дві години та 30 хвилин) аеробної активності середньої інтенсивності щотижня.

Приклади активності середньої інтенсивності включають їзду на велосипеді або швидку прогулянку.

Для того, щоб розраховувати, активність повинна змусити вас відчувати себе теплим і злегка дихати. Той, хто має надмірну вагу, може лише піднятися на схил, щоб отримати це відчуття.

Фізична активність може включати що-небудь від спорту до ходьби та садівництва.

Отримайте більше ідей щодо активності.

Надмірна вага змушує ваше серце працювати важче, щоб прокачати кров навколо вашого тіла. Це може підвищити артеріальний тиск, що, в свою чергу, надає тиск на ваші артерії.

Використовуйте калькулятор здорового ваги для ІМТ, щоб з’ясувати, чи потрібно схуднути.

Якщо вам потрібно пролити деяку вагу, варто пам’ятати, що втрата всього лише декількох фунтів може призвести до вашої артеріального тиску та загального здоров’я.

Отримайте поради щодо безпечної втрати ваги та дізнайтесь більше про запобігання підвищеному тиску.

Допоможіть кинути палити, включаючи те, що може зробити ваш лікар, місцеві послуги та терапію заміною нікотину

30/08 /

30/08 /

Дізнайтеся про скринінг ААА та чому його пропонують чоловікам у віці 65 років і старше

Вживання занадто багато насичених жирів може викликати підвищений рівень холестерину. Дотримуйтесь цих практичних порад щодо скорочення