Аневризма органів черевної аорти

Аневризма черевної аорти (ААА) – це набряк (аневризма) аорти – головної кровоносної судини, яка веде від серця, вниз через живот до решти тіла.

Черевна аорта є найбільшим кровоносним судином в тілі і зазвичай становить близько 2 см в ширину – приблизно ширина садового шлангу. Тим не менш, він може набухати до більш ніж 5,5 см – те, що лікарі класу як великий ААА.

Великі аневризми зустрічаються рідко, але можуть бути дуже серйозними. Якщо велика аневризма вибухає, вона викликає величезні внутрішні кровотечі і, як правило, летальний.

Випивка виникає, коли стінка аорти слабшає. Хоча те, що викликає цю слабкість, незрозуміло, вважається, що паління і високий кров’яний тиск підвищують ризик розвитку аневризми.

ААА найчастіше зустрічаються у чоловіків у віці старше 65 років. Розрив припадає понад 1 з 50 з усіх смертей цієї групи і в цілому 6000 смертей в Англії та Уельсі щороку.

Саме тому всі чоловіки запрошуються на скринінговий тест, коли вони становлять 65 років. Тест передбачає просте ультразвукове сканування, яке займає близько 10-15 хвилин.

Симптоми ААА

У більшості випадків ААА не викликає помітних симптомів. Однак, якщо воно стає великим, деякі люди можуть розвинути біль або пульсуючий відчуття у животі (животик) або персистуючий біль у спині.

ААА, як правило, не становить серйозної загрози здоров’ю, але існує ризик того, що більша аневризма може розірвати (розрив).

Розриваюча аневризма може викликати масове внутрішнє кровотеча, яке, як правило, летальне. Близько 8 з 10 людей з розривом або вмирають, перш ніж вони потраплять до лікарні або не виживуть операцію.

Найбільш поширеним симптомом розриву аневризми аорти є раптова і сильна біль у животі.

Якщо ви підозрюєте, що у вас або у когось іншого є ареізм розриву, негайно зателефонуйте 999 і попросіть швидку допомогу.

Дізнайтеся більше про симптоми ААА.

Причини ААА

Точно невідомо точно, що призводить до послаблення стінки аорти, хоча, як відомо, найбільший чинник ризику є зростанням віку та станом чоловічої статі.

Існують й інші фактори ризику, про які ви можете щось зробити, зокрема про паління та високий кров’яний тиск та рівень холестерину.

Існує сімейна історія аневризми аорти також означає, що у вас підвищений ризик розвитку самостійно.

Дізнайтеся більше про причини ААА.

Діагностика ААА

Оскільки ААА, як правило, не викликають жодних симптомів, вони, як правило, діагностуються як в результаті скринінгу, так і під час звичайного обстеження – наприклад, якщо ГП помічає пульсуючу сенсацію у вашому животі.

Тест скринінгу – це сканування ультразвуку, яке дозволяє вимірювати розмір вашої черевної аорти на моніторі. Це також те, як буде діагностовано аневризму, якщо ваш лікар підозрює, що у вас є.

Дізнайтеся більше про діагностику AAA.

Лікування ААА

Якщо великий ААА виявляється до того, як він розривається, більшість людей будуть радитися, щоб мати лікування, щоб запобігти розриву.

Як правило, це робиться з операцією, щоб замінити ослаблений відділ кровоносної судини штукою синтетичних труб.

Якщо операція не є доцільною – або якщо ви вирішите не мати її – існує безліч нехірургічних методів лікування, які можуть зменшити ризик розриву аневризми.

Вони включають ліки, щоб знизити рівень холестерину та артеріального тиску, а також кинути палити.

Ви також будете регулярно перевіряти розмір вашої аневризми за допомогою ультразвукового сканування.

Дізнайтеся більше про лікування ААА.

Профілактика

Найкращий спосіб запобігти аневризмі – або зменшити ризик розвитку аневризми, і, можливо, розрив – це уникнути всього, що може пошкодити ваші кровоносні судини, такі як

Дізнайтеся більше про запобігання аневризмі.

Скринінг

Чоловікам, які перебувають у віці 65 років і старше, пропонується провести тест на скринінг, щоб перевірити, чи мають вони ААА.

Всі чоловіки в Англії запрошуються на показ в тому році, коли вони складають 65 років.

Чоловіки, старші 65 років і раніше не були проаналізовані, можуть просити пройти скринінговий тест, звернувшись безпосередньо до місцевої служби скринінгу ААА.

Жінки та чоловіки до 65 років не запрошуються на скринінг.

Однак, якщо ви відчуваєте підвищений ризик отримання ААА, зверніться до свого лікаря, який все ще може направити вас на сканування.

Докладніше про скринінг для AAA.

Ілюстрація аневризми черевної аорти

1. аорта; 2. Серце; 3. Аневризма аорти; 4. Аорта, що відходить від серця; Нирка

Що таке аневризма?

Аневризма – випинання в кровоносній судині, викликане слабкістю в стінці кровоносної судини.

Коли кров проходить через ослаблену кровоносну судину, артеріальний тиск змушує його випливати назовні.

Точно те, що викликає ослаблення стінки кровоносної судин, незрозуміло, хоча загартовування артерій, куріння та підвищений артеріальний тиск, як вважають, підвищують ризик розвитку аневризми.

Аневризми можуть виникати в будь-якому місці тіла, але два найбільш поширених місця для їх формування – це черевна аорта та мозок.

Вибух аневризми аорти черевної порожнини також є невідкладною медичною допомогою і, як правило, є смертельним результатом.

Дізнайтеся про різні типи скринінгу, що пропонуються в Англії

30/08 /

30/08 /

Ця коротка анімація показує, як виглядає аневризма черевної аорти

Дізнайтеся про скринінг ААА та чому його пропонують чоловікам у віці 65 років і старше

Їжа, яку можна їсти, і ті, які вам слід уникати, щоб допомогти знизити рівень холестерину