Алергічний риніт – ускладнення

Якщо у вас алергічний риніт, існує ризик розвитку додаткових проблем.

Блокування або нежить може призвести до утруднення сну, сонливості вдень, дратівливості та концентрації проблем. Алергічний риніт також може погіршити симптоми астми.

Запалення, пов’язане з алергічним ринітом, також іноді може призводити до інших станів, таких як поліпи носа, синусити та інфекції середнього вуха. Вони описані нижче.

Носові поліпи

Носові поліпи – це набряки, які ростуть у підкладці всередині вашого ніс або пазух (маленькі порожнини вище і за носом). Вони викликаються запаленням мембран носа і іноді розвиваються внаслідок риніту.

Поліпи носа формуються як сльози, коли вони ростуть і виглядають як виноград на стеблі, коли вони повністю вирощені. Вони варіюються в розмірах і можуть бути жовтими, сірими або рожевими. Вони можуть рости самостійно або в скупченнях і зазвичай впливають на обидві ніздрі.

Синусит

Якщо поліпази носа виростають достатньо великими, або в скупченнях, вони можуть перешкоджати диханню, зменшити відчуття запаху і блокувати пазухи, що може призвести до синуситу (див. Нижче).

Поліпи дрібних носових шлунків можна зменшити, використовуючи стероїдні носові аерозолі, щоб вони не викликали обструкції в носі. Великі поліпи, можливо, доведеться видалити хірургічним шляхом.

Дізнайтеся більше про лікування поліпів носа.

Синуїт є поширеним ускладненням риніту. Тут синуси стають запальними або інфікованими.

Синуси утворюють природну слизову оболонку, яка зазвичай надходить у ваш ніс за допомогою невеликих каналів. Проте, якщо дренажні канали запалюються або блокуються – наприклад, через риніт або носові поліпи – слиз не може зливати і він може заразитися.

Загальні симптоми синуситу включають в себе

Позабіржові знеболюючі препарати, такі як парацетамол, ібупрофен або аспірин, можуть бути використані для зменшення будь-якого болю та дискомфорту у вашому обличчі.

Середні вушні інфекції

Однак ці ліки не підходять для всіх, тому перевірте листівку, яка поставляється з ними перед їх використанням. Наприклад, дітям віком до 16 років не слід приймати аспірин, а ібупрофен не рекомендується для людей з астмою або при анамнезі виразки шлунку. Якщо ви не впевнені, зверніться до свого лікаря або фармацевта.

Антибіотики також можуть бути рекомендовані, якщо ваші пазухи заражаються бактеріями. Якщо у вас є тривалий (хронічний) синусит, для поліпшення дренажу ваших пазух може знадобитися операція.

Дізнайтеся більше про лікування синуситу.

Інфекції середнього вуха (середній отит) також можуть розвинутися як ускладнення проблем із носом, включаючи алергічний риніт.

Ці інфекції можуть виникнути, якщо риніт викликає проблему з євстахієвою трубкою на задній частині носа. Якщо ця трубка (яка з’єднує спину носа та середнього вуха) не працює належним чином, рідина може накопичуватися в середньому вусі (за барабаном вуха) і може заразитися.

Існує також можливість зараження на задній частині носа, що поширюється на вухо через євстафійську трубку.

Основні симптоми інфекції середнього вуха включають в себе

Зараження вуха часто виявляється протягом декількох днів, але парацетамол або ібупрофен можна використовувати для полегшення гарячки та болю. Антибіотики також можуть бути призначені, якщо симптоми зберігаються або є особливо важкими.

Дізнайтеся більше про лікування інфекцій середнього вуха.

Інформація про діагностику, лікування та живучи з астмою, а також про те, що потрібно робити під час атаки астми

Синусит є запаленням підкладки пазух. Дізнайтеся про симптоми, причини та методи лікування

Ліки, які слід вживати для лікування болю, залежать від того, який тип болю у вас є