Актуальні кортикостероїди

Тематичні кортикостероїди або місцеві стероїди – це креми, гелі або мазі, що містять кортикостероїди.

Кортикостероїди – це гормони, які можуть зменшити запалення (почервоніння та набряк), придушення імунної системи та звуження судин у шкірі. Їх основне призначення полягає в зниженні запалення і роздратування шкіри.

Умови, які широко лікуються місцевими кортикостероїдами, включають

Актуальні кортикостероїди не можуть вилікувати ці умови, але можуть допомогти зняти симптоми.

Див окрему тему про кортикостероїди для отримання інформації про пероральну (таблетки та капсули), інгаляційних та ін’єкційних кортикостероїдів.

Актуальні кортикостероїди доступні в різних силах, які визначаються кількістю кортикостероїдів, які вони містять. Вони можуть бути

Типи актуальних кортикостероїдів

Легкі кортикостероїди часто можна купувати за лічильником у аптеках, тоді як більш міцні види доступні тільки за рецептом. Вам, як правило, призначають найнижчу силу, необхідну для контролю ваших симптомів.

Актуальні кортикостероїди також доступні в декількох різних формах, у тому числі

Деякі місцеві кортикостероїди доступні у поєднанні з іншими речовинами, такими як антибіотики або протигрибкові засоби для лікування інфікованих ділянок шкіри.

Якщо ваш лікар не навчивсь інакше, дотримуйтесь інструкцій, наведених у брошурі про пацієнта, яка поставляється з вашим ліки. Це дасть докладну інформацію про те, скільки застосовувати і як часто.

Актуальні кортикостероїди зазвичай потрібно застосовувати лише один-два рази на день протягом декількох днів або тижнів за один раз, і їх слід застосовувати лише безпосередньо до постраждалих ділянок шкіри.

Інколи ваш лікар може запропонувати використовувати місцеві кортикостероїди рідше, але протягом більш тривалого періоду часу, щоб запобігти періоду, коли ваші симптоми погіршуються.

Використання місцевих кортикостероїдів

Дізнайтеся більше про те, як використовувати місцеві кортикостероїди.

Якщо застосовується за призначенням, топічні кортикостероїди – це дуже безпечне лікування. Найбільш поширеним побічним ефектом є печіння або жала відчуття при застосуванні ліків, але це, як правило, покращується, коли ваша шкіра звикає до лікування.

Серйозні побічні ефекти, такі як тонізуючість шкіри та зміни кольору шкіри, зазвичай трапляються лише за умови, що надмірно сильні або дуже потужні топічні кортикостероїди застосовуються протягом тривалого періоду часу.

Актуальні кортикостероїди безпечні для більшості людей для використання, але є деякі обставини, коли вони не рекомендуються. Наприклад, дуже важкі топічні кортикостероїди слід уникати, якщо ви вагітні або годуєте груддю і не повинні використовуватися для лікування маленьких дітей.

Безпека та побічні ефекти

Дізнайтеся більше про те, що потрібно враховувати, перш ніж приймати місцеві кортикостероїди та можливі побічні ефекти місцевих кортикостероїдів.

Стероїди, що містяться в місцевих кортикостероїдах, не слід плутати із типом стероїдів, які іноді використовуються (незаконно) культурист та спортсменом. Вони називаються анаболічними стероїдами.

Анаболічні стероїди містять гормон, який допомагає стимулювати ріст тканин, особливо м’язову тканину. При правильному застосуванні топічні кортикостероїди не впливають на ріст або розвиток м’язів.

Кортикостероїди та анаболічні стероїди

Дізнайтеся більше про зловживання анаболічними стероїдами.

Атопічна екзема – це стан, при якому шкіра стає свербіжною, червоною, сухою та тріщиною. Дізнайтеся, чому це відбувається і як це трактується

Зберігайте шкіру здоровими в усіх вадах. Плюс поширені шкідливі стани та лікування, у тому числі вугри