Азбестоз

Азбестоз – це хронічний (тривалий) стан легенів, викликаний тривалим впливом азбесту.

Азбест є загальним терміном для групи мінералів з мікроскопічних волокон. Раніше це було широко використано у будівництві.

Азбест може бути дуже небезпечним. Це не становить небезпеки для здоров’я, якщо воно не перешкоджає, але якщо матеріал, що містить азбест, розщеплюється, пробурюється, ламається або допускається погіршення, він може звільнити тонкий пил, що містить азбестові волокна.

Коли вдихається пил, азбестові волокна входять у легені і можуть поступово пошкоджувати їх у часі. Для розвитку азбестозу необхідно тривалий вплив відносно високої кількості білків. Проте це не єдиний чинник, оскільки багато людей уникають азбестозу, незважаючи на важкий вплив.

Дізнайтеся більше про причини азбестозу.

Дихання в азбестових волокнах може в кінцевому підсумку шрамів легенів деяких людей, що може привести до ряду симптомів, у тому числі

Симптоми азбестозу

В даний час більшість людей, яким діагностовано азбестоз, були виявлені багато років тому, перш ніж були ефективні засоби контролю за впливом азбестових волокон на робочому місці.

Зверніться до свого лікаря, якщо у вас є вищезгадані симптоми, і ви вважаєте, що в минулому ви, можливо, зазнали азбесту.

Дізнайтеся більше про діагностику азбестозу.

Після виявлення азбестозу не існує ліків, тому що неможливо повернути пошкодження легенів.

Одна з найважливіших речей, з якими хтось може це зробити, – це зупинити куріння, якщо вони палять. Це відбувається тому, що симптоми частіше погіршуються у людей, які курять, а також паління також підвищує ризик виникнення раку легенів у людей з азбестозом.

При необхідності лікування, такі як киснева терапія, може підвищити якість життя когось із азбестозом.

Лікування азбестозу

Дізнайтеся більше про лікування азбестозу.

Прогноз щодо азбестозу може суттєво відрізнятися залежно від ступеня пошкодження легенів та наявності будь-яких інших умов.

З часом асбестоз може погіршуватися, а важкі випадки можуть стати значним навантаженням на здоров’я людини та скоротити тривалість життя, проте в багатьох випадках стан прогресує дуже повільно або взагалі не відбувається.

Проте люди з азбестозом мають більш високий ризик розвитку інших серйозних та потенційно небезпечних для життя ситуацій, таких як

Перспектива

В цілому, більше людей, що страждають азбестозом, помирають внаслідок одного з вищезгаданих видів раку, або з природних причин, ніж від самого азбестозу.

Якщо у вас діагностовано азбестоз, ви можете вимагати компенсації. Це можна зробити через

Дізнайтеся більше про вигоду на виробничі травми на веб-сайті GOV.

Компенсація

Існує три основних типи азбесту, які використовувались у будівництві. Два з них – так звані крокідоліт та амоцит – були заборонені в 1985 році (хоча добровільні заборони набрали чинності раніше, ніж це), і використання в 1999 році широко заборонений використання третього типу (хризотилу).

Проте, незважаючи на те, що протягом ряду років ці строгі правила застосовувались, більшість азбесту все ще знаходяться у багатьох старих будинках.

Тому важливо вживати запобіжних заходів, щоб зменшити ризик вдихання азбестових волокон, якщо ви живете або працюєте в будівлі, в якому може міститися азбест.

Якщо ви стурбовані тим, що ваш будинок може містити азбест, ви можете звернутися за порадою до працівника охорони навколишнього середовища у місцевого органу чи раду. Не намагайтеся видаляти будь-які матеріали, які, на вашу думку, можуть містити азбест сам.

Якщо ваша робота означає, що ви потенційно можуть бути піддані впливу азбестових волокон, переконайтеся, що ви повністю усвідомлюєте, що ви можете зробити, щоб зменшити ризик. Не намагайтеся вилучати азбест, який ви зустрічаєте, якщо ви не навчились робити це безпечно.

Дізнайтеся про запобігання азбестозу.

Запобігання азбестозі

Асбестоз є відносно рідкісним захворюванням, оскільки він спричиняє значне вплив азбесту на нього, і правила, що обмежують вплив, існують протягом багатьох років.

Однак у країні було 178 випадків смерті, безпосередньо спричинених азбестозом, і 429, де, як вважають, цей стан відіграв свою роль. Враховано 980 нових випадків виникнення трудових ушкоджень, пов’язаних з інвалідністю.

Хто постраждав

22/09 /

22/09 /

Дізнайтеся про силікоз, невиліковне захворювання легенів, викликане вдиханням кремнезему

Вплив азбесту може спричинити рак легенів. Ієн Райт підтримує кампанію з підвищення рівня обізнаності серед професіоналів