Азбестоз – профілактика

Незважаючи на те, що азбест більше не використовується широко, все ще важливо вжити заходів безпеки, щоб зменшити ризик виникнення впливу, тому що він все ще зустрічається в багатьох старих будівлях.

У 1970 році було запроваджено жорсткі правила регулювання використання азбесту на робочому місці.

Проте імпорт, постачання та використання коричневого (амозиту) та блакитного (крокідолітового) азбесту не було заборонено. До 1985 року. Білий азбест (хризотил) був заборонений у 1999 році, за винятком невеликої кількості фахівців з використанням матеріалу.

Азбест у вашому домі

Це означає, що будівлі, які були побудовані або відремонтовані до 2000 року, можуть містити азбест.

Якщо ви стурбовані тим, що ваш будинок може містити азбест, ви можете звернутися за порадою до працівника охорони навколишнього середовища у місцевого органу чи раду.

Азбест на робочому місці

У цих умовах краще залишати будь-які матеріали, що містять азбест, де вони знаходяться, особливо якщо вони є в хорошому стані та навряд чи пошкоджені. Час від часу ви повинні перевіряти стан матеріалів, щоб переконатися, що вони не були пошкоджені або почали погіршуватися.

Трохи пошкоджені матеріали, що містять азбест, іноді можуть бути відремонтовані шляхом ущільнення або обгородження. Проте це може зробити лише той, хто має необхідну підготовку. Будь-який сильно пошкоджений азбестовий матеріал, який не може бути захищений, повинен бути вилучений особам, які мають належну підготовку. Ваш місцевий працівник з охорони навколишнього середовища може порадити вам про це.

Якщо ви плануєте будь-які вдосконалення, ремонт чи технічне обслуговування, і ви маєте намір залучити будь-яких додаткових працівників або підрядників, ви повинні інформувати їх про будь-які матеріали азбесту у вашому домі, перш ніж вони почнуть працювати. Це допоможе зменшити ризик будь-якого азбестового вмісту.

Ви можете шукати, кому зв’язатися з азбестом у вашому домі на веб-сайті GOV.

Якщо ваша робота безпосередньо не поставила вас під загрозу виникнення азбесту, але ви стурбовані азбестом у вашому робочому місці, зверніться до власника будівельного відділу стосовно того, що вони роблять для контролю та управління ситуацією.

Власником боргу є кожен, хто відповідає за обслуговування та ремонт нежитлових приміщень.

Якщо будь-які матеріали, що містять азбест, на вашому робочому місці оцінюються як такі, що перебувають у хорошому стані, а не в тому місці, де вони можуть бути пошкоджені, вони, як правило, залишатимуться на місці та контролюватимуться.

Робота з азбестом

Проте матеріали, що містять азбест, які знаходяться у поганому стані або, ймовірно, пошкоджені під час звичайного використання будівлі, повинні бути герметизовані, укладені або усунені, якщо це необхідно.

Якщо ваша робота означає, що ви потенційно може бути піддана впливу азбестових волокон, переконайтеся, що відповідні запобіжні заходи вживаються до та під час будь-якої роботи, яку ви виконуєте.

Виконавчий орган з питань охорони здоров’я та безпеки (HSE) склав наступний контрольний перелік для роботодавців, менеджерів та торговців, які пройдуть перед виконанням робіт на будівлі, яка може містити азбест

Кроки, які можуть допомогти зменшити вплив азбесту на вашу роботу, включають в себе захист (наприклад, придатну маску для обличчя), прибирання при підйомі (використовуйте пилосос або вологі ганчірки, а не розмивання) та не використовуйте електроінструмент, коли це можливо .

На сайті HSE є більше інформації про

Ви також можете виявити корисним ознайомитися з Правилами регулювання азбесту (), в якому окреслені заходи, які повинні бути вжиті для зменшення ризику виникнення азбесту.

Прочитайте повний контроль за положеннями про азбест (PDF, 143kb).

Вплив азбесту може спричинити рак легенів. Ієн Райт підтримує кампанію з підвищення рівня обізнаності серед професіоналів